helezon arizasi

S.a arkadaşlar hububat depolama tesisimizde bulunan silolarin bosaltim yerlerinde ( düz taban silo ) bulunan helezonlarimiz salonun en alt kisminda ve 2 parça olarak yapılmış iki helezon metrik 8 12mm vida ile bağlantısı yapılmış sorunumuz baglanti vidasinin asiri yuklenme sonucu kırılması ( sikca basimiza geliyor ) ve müdahale etmekte zorlanıyoruz bu sorunu nasıl asabiliriz yardimlarinizi bekliyorum lutfen

Merhabalar.

Kullandiginiz civatanin uzerinde kalitesini belirten ibare bulunmaktadir. Orn. 4.8 yada 10.9 gibi ekte civata kalite tablosu bulunmaktadir. Daha sert yada daha yumusak isinize uygun olan civatayi secip siparis verirkende ornegin 10.9 M8X12 AKB civata olarak siparis verebilirsiniz.

Hala civata kesmeye devam ediyorsa helezon kanatlari kucuk geliyor yada silonuz buyuk helezon yetistiremiyor.

Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• 1449408629773.jpg
    1449408629773.jpg
    24.2 KB · Görüntüleme: 15
Merhabalar.

Kullandiginiz civatanin uzerinde kalitesini belirten ibare bulunmaktadir. Orn. 4.8 yada 10.9 gibi ekte civata kalite tablosu bulunmaktadir. Daha sert yada daha yumusak isinize uygun olan civatayi secip siparis verirkende ornegin 10.9 M8X12 AKB civata olarak siparis verebilirsiniz.

Hala civata kesmeye devam ediyorsa helezon kanatlari kucuk geliyor yada silonuz buyuk helezon yetistiremiyor.

Kolay gelsin.
silo büyük helezon yetistiremiyor elektrik sel veya mekaniksel önlem alinabilirmi

Helezonu buyutmedikten sonra ( mil capi ve kanat buyuklugu) alacaginiz tum tedbirler gecici olacaktir bir yeri saglamlastirsaniz baska yer bozulacak. Zincirdeki en zayif halka kopacaktir.

S.a arkadaşlar hububat depolama tesisimizde bulunan silolarin bosaltim yerlerinde ( düz taban silo ) bulunan helezonlarimiz salonun en alt kisminda ve 2 parça olarak yapılmış iki helezon metrik 8 12mm vida ile bağlantısı yapılmış sorunumuz baglanti vidasinin asiri yuklenme sonucu kırılması ( sikca basimiza geliyor ) ve müdahale etmekte zorlanıyoruz bu sorunu nasıl asabiliriz yardimlarinizi bekliyorum lutfen

Slm. Helezon ve elevatör sistemlerinde, Elektriksel olarak alabileceğin önemsiz gibi görünen fakat hayati önem taşıyan bir kaç önlem var alabileceğiniz.

1.Helezom motoruna yok ise vektör kontrollü olan bir frekans konvertörü takarak duruş ve kalkışlar yumuşatılmalıdır.
2. silodan helezona boşalan materiyalin akışını uygun olçülerde bir klape ve sensör vasıtası ile kontrol altına alınarak helezona gereğinden fazla malzeme yığılması engellenmelidir.
3. silodan akan materiyalin ağırlık kütleleri fazla ise helezon hızlandirilarak tahliyenin daha hızlı gerçekleştirilmesi sağlanmalıdır.
4. helezon un silodan akan materyalin kesilmesinden sonra gecikmeli olarak durdurularak helezonun başlama anında boş olarak baslatılmasi sağlanmalidir.

Elektriksel olarak bu onlemler alınmadığı zaman helezonun civata kesmesi, kaplin kırması, motor yakması, helezon yapraklarını yırtması gibi sorunların oluşması sürpriz olmayacaktır.

Forum istatistikleri

Konular
128,567
Kullanıcılar
450,569
Son üye
24VDCRöle

Yeni konular

Geri