HDMI 720p&1080p

Arkadaşlar Toshiba bir laptopoum var evimdeki Panasonic FUll HD tvye HDMI üzerinden aktarım yapamıyorum.Başka bir HD Ready özellikli tv ye bağladığımda görüntü ve ses aktarımı yapabiliyorum.Toshiba servisine gönderdim ve HDMI arızası olduğunu ve anakart değişmesi gerektiğini söylediler.Fİyat 300 tl dedikleri için yaptırmadım.Başka bir bilgisayarcıda sadece HDMI soketi değiştirmek istiyorum ama aklıma takılan ve hiç bilmediğim şey HDMI soketinde içindeki pinlerden birinde arıza olduğunda 720p tvlere görüntü aktarımı olurken 1080p tvlere aktarım yapamazmıyım?HDMI soketinde böyle arıza var mı?

illa hdmi a gerenk yok. vga portu da o cozunurluge cikiyor ben ciktim. sadece ekstradan ses kablosu gerekir.
hdmi goruntu ve sesin ayni anda gitmesi ve baska bazi ozellikler sunar.

illa hdmi a gerenk yok. vga portu da o cozunurluge cikiyor ben ciktim. sadece ekstradan ses kablosu gerekir.
hdmi goruntu ve sesin ayni anda gitmesi ve baska bazi ozellikler sunar.

Haklısın VGA dan aynı görüntüyü alabiliyorum ama film izlerken 6 kanal destekli sesi iletememe ses kablosuyla bunun için hdmi çıkışını kullanmam lazım.

pc de 6 kanal ses cikisi yok mu? yoksa da onemli degil. usb den 6 kanal cikisalan ses kartlari var 50 liraya krali bulunur, ozenli kullanirsnan isini gorur

6 kanal HDMI ses çıkışını nereye bağlayıp, alıyorsunuz?
Abim arkadaş bunlardan bahsediyor (hoş bende akıl sır erdiremiyorum tek çıkışa 7 spikır nası bağlanır)
7-1-ch-USB-Mic-Speaker-3D-Audio-Sound-Card-Adapter.jpg

Bir de bu var (bu olsa neyse çıkışlar görülüyor)
P01.jpg

Abim arkadaş bunlardan bahsediyor (hoş bende akıl sır erdiremiyorum tek çıkışa 7 spikır nası bağlanır)
7-1-ch-USB-Mic-Speaker-3D-Audio-Sound-Card-Adapter.jpg

Bir de bu var (bu olsa neyse çıkışlar görülüyor)
P01.jpg
guzel abicim ilk arkadas virtual. yani sanal. bunlar sesi ekolandirir. insani kandirir:)
ikincisi ise her kanal icin bir soket ya da 2 kanalitek sokette verir.
ikinci resimdeki yanlis hatirlamiyorsaam 7.1 icin 4*2 soketli.
6 kanal ses iletimin icin soruyu soran arkadasim illa tv den mi alacaisin madem 6 kanaliletceksin pc den direkt ses sistrmine giris yap? olmaz mi?
bir kere hdmi buyuk dezavantajlara sahip-ortak sase gurultusu, kisa kablo, kalite eksikse cizirti zirilti kopma- vga arti aux biraz karmasa yaratsa da soyliyim cok daha akillica. kendimmde oyle kullaniyprum.

ar
Arkadaşlar Toshiba bir laptopoum var evimdeki Panasonic FUll HD tvye HDMI üzerinden aktarım yapamıyorum.Başka bir HD Ready özellikli tv ye bağladığımda görüntü ve ses aktarımı yapabiliyorum.Toshiba servisine gönderdim ve HDMI arızası olduğunu ve anakart değişmesi gerektiğini söylediler.Fİyat 300 tl dedikleri için yaptırmadım.Başka bir bilgisayarcıda sadece HDMI soketi değiştirmek istiyorum ama aklıma takılan ve hiç bilmediğim şey HDMI soketinde içindeki pinlerden birinde arıza olduğunda 720p tvlere görüntü aktarımı olurken 1080p tvlere aktarım yapamazmıyım?HDMI soketinde böyle arıza var mı?

arkadaşım senin toshiba full hd deyilse görüntü alamassın sorun tv de değil toshibada.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri