Hata Veriyor

?

• +

Oy: 2 100.0%
  • -

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    2
kaan kardeş olduçok tşkler
k2 değeri ne oluyor niye k 8738 yaptım
yani sadece 2 sensörden okuma yapmam gerekse ne yapardım ?

biraz bilgi verebilir misin ?

tşk

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Bu #1 registerı giriş sensör tipi seçimi registerıdır ve word'dur. Yani bizim bu registerın içine gönderdiğimiz değere göre bizim giriş sensör tipimiz belirlenir. Bunlarda bit bittir. Aşağıda ki fotoğrafta giriş sensör tipini PT1000 yapmak için hangi kanal için hangi bitlerin aktif olması gerektiğini gireriz. Örneğin sadece kanal 1 için 00000 0000 0000 0010 = 2 yapmak yeterli ama 4 kanal için 0010 0010 0010 0010 0010 = 8738 yapmamız gerekiyor.

Ekli dosyalar

• giriş mode setting.jpg
    giriş mode setting.jpg
    78.6 KB · Görüntüleme: 27
Kaan bey panelden set sıcaklığı girmek istiyorum plc nasıl bir kod yazmam gerekiyor.

plc ile haberleşiyorum haberleşme oluyor zaten
galiba paneldende değer girdim
panele sayı gır göstergesinin adre oku değerine d60 yazdım plc de ise d60 ı sensör sıcaklığı ile kıyaslayıp kontak açtırdım oldu galiba
yaptığım yötem doğru mu ?

Mantık olarak doğru bir yol izlemişsiniz zaten bu şekilde yapmanız gerekiyor, eğer programda çalışıyorsa sıkıntı yok.Sadece burada şuna dikkat edin sayı gir elementinin okuma ve yazma adreslerinin ikisini de D60 yapın.

Kaan bey kolay gelsin bir sorum daha var panel değer girişini d60 a yazdırıyorum. plc her run stop konumuna getirdiğimde değer siliniyor. tekrar girmem gerekiyor
panelden girdiğim değerin değişmemesi için ne yapmam gerekyor
panelden girdiğim değer, ben değiştirmek istemediğim sürece aynı kalsın kaybolmasın ?
nasıl yapabilirim kod mu ayar mı ?

Teşekkürler.

Kullandığınız Delta panel modeli nedir? Ayrıca PLC program içerisinde m1002 tetiği ile D60 datasına bir değer gönderiliyor mu?

delta dop-b03s211
m1002 tetiğiyle d60 bişi gödermiyorum sadece d22 ye yazdığım sıcaklık değerini d60 ile kıyaslıyor ona göre çıkışı set ediyorum
panelden değer girdiğimde oluyor zaten
ben sadece her plc runstop yaptığımda önceki değerim silinmesin istiyorum

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,215
Kullanıcılar
449,996
Son üye
Serhan10

Yeni konular

Geri