hasta yatağı arızası

hknhc

Üye
merhaba herkese,
yakın bir arkadaşımın hasta yatağı bozuldu. Sırt kısmı kalkıyor ama inmiyor. Motorlarda sorun yok. Soketlerini değitirince yani arka motorun soketine takınca hem kalkıyor hem de iniyor. Sanırım kkart arızası.. takılan soketin değiştirlmesi mi gerekir ya da nasıl çözüm bulabilirim? Yardımlarınız için teşekkürler.

ilk soketlerı yerlerini değiştir bak eger inmeyen motor un soketi yine indirmiyor ise sokette sorun olabilir kartında sorun yok dediğine göre diğer soket ile sını goruyorsun.. sokette problem yoqsa bi ihtimal kartında arıza da olabilir kafadan konusmak ıstemem ama ilk sen devreyi ölç cıkıs larını kontrol et eger problem yoksa sokette arıza vardır arkadasım..

ilk soketlerı yerlerini değiştir bak eger inmeyen motor un soketi yine indirmiyor ise sokette sorun olabilir kartında sorun yok dediğine göre diğer soket ile sını goruyorsun.. sokette problem yoqsa bi ihtimal kartında arıza da olabilir kafadan konusmak ıstemem ama ilk sen devreyi ölç cıkıs larını kontrol et eger problem yoksa sokette arıza vardır arkadasım..

önce teşekkür ediyorum.
soket te ve motorda sorun yok. indirmeyen motoru arka motorun soket girişine takınca sorunsuz çalışıyor. .teknik bilgim yok devreyi nasıl ölçerim?

Son düzenleme:
merhaba öncelikle yatağın markası nedir bağzı yataklarda gerçekten can sıkıcı oranda bu tür arızalar oluyor şuanda elimde 3 adet bu tip arızalı yatak kartları var genelde kart değişikliği gerektriyordu bende şuanda sistemi değiştiriyorum çünkü bir karta 700€ istiyolar en iyisimi basıt bir ileri geri röle kartı yap bu işi bitir saygılar

motorlar 30vdc ile çalışıyor 3 adt motor var yani üç ayrı hareket sağlıyor kartın özelliği ise sistemde aşağı yukarı hareketleri kollarda iki ayrı kumanda paneli ayak kısmında bu panelin fonksiyonlarını açma ve kapama hemşire çağrı otomatik sandalye pozisyonu resetleme baş kısmı hareketleri ve diz kısmı hareketlerini sağlıyor

ayrıca hiçbir hastanede tam olarak bu fonksiyonlar kullanılmıyor çünkü bağzı fonksiyonlar miçin alt yapı gerekiyor mesela hemşire çağrı gibi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Teşekkürler, umarım yerli üreticiler de bu ürüne el atmış ya da atacaklardır.

Profesyonel elektronik kart tasarımı yapan firmalardan yardım alabilirsiniz.

Anakara'da Haseltek firmasına ulaşabilirsiniz.

.: Haseltek Elektronik :.

yerli üretim var fakat kartları yerlimi bilmiyorum hiç görmedim fakat bildiğim kadarıyla onlarda çok arıza veriyor bence bunun sebebini iyi bir araştırmak lazım çünkü hastane yonetimleri bayabi şikayetçi

hasta yataği derken ortopedide kullanılan açısı ayarlanabılır yataklardanmı bahsedıyorsunuz eğer bahsettığınız buysa karmaşık devreye gerek yok aynı yataktan yıllar oldu yapip osmangazı universitesı tip fakultesıne hibe verıldı tasarımını dızaynını iki arkadaş yapmıştık başka özellıklerı varsa o konuda bılgım yok yanlız dizayn ve tasarım gerekırse yapılmıyacak sistem olmasa gerek

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri