Hangi kontrol kartını kartı kullanmalıyım?

RainBab_y

Üye
arkadaşlar 500mm boyu olan routere hangi kartı kullanmalıyım Şahin Rulman - 3 eksen LPT CNC kontrol TB6560 sürücü kartı bu kartta spindle kontrol yok bildiğim kadarıyla çoğu yerde de bu kart satılıyor. H tipi diyor onu çözemedim benim step motorlar 8 kablolu seri bağlayacağım.CNC step motor sürücüsü TB6560 3.5a 3eksen Yeni versiyon - Elektronik Devre ve Çeşitli Elektronik Ürünler sahibinden.com'da - 129947241 bunda da spindle kontrolü var ayrıca voltaj için LM enteğre eklenmiş.sizce hangisini tercih etmeliyim.

İkiside çöp.
Yeni dediği anneannesinin kızlığı zamanından kalma.
Hani dese ki yeni TB6600 o zaman ilgilenmek olabilir...

arkadaşlar 500mm boyu olan routere hangi kartı kullanmalıyım Şahin Rulman - 3 eksen LPT CNC kontrol TB6560 sürücü kartı bu kartta spindle kontrol yok bildiğim kadarıyla çoğu yerde de bu kart satılıyor. H tipi diyor onu çözemedim benim step motorlar 8 kablolu seri bağlayacağım.CNC step motor sürücüsü TB6560 3.5a 3eksen Yeni versiyon - Elektronik Devre ve Çeşitli Elektronik Ürünler sahibinden.com'da - 129947241 bunda da spindle kontrolü var ayrıca voltaj için LM enteğre eklenmiş.sizce hangisini tercih etmeliyim.

Tavsiyem usb destekli bir kart kullanman malüm lptli bilgisayar bulmak zorlaştı. Mach3 ün usb destekli karti var piyasada 3 ve 4 eksenli olarak fiyatta 350 ile 450 arasinda değişiyor biraz araştırmayla uygun fiyatli birtane edinebilirsin. Ben kullaniyorum gayette memnunum.

Tb6600 piyasada bulamadım :( Peki hangi usb kartı almamı önerirsiniz çoğu kişi bu formda da sıkıntılı olduğunu yazmış usb bağlantının

Usb kartların teoride sorunlu olduğu söylnir ama pratikte ben hiçbir sorunla karşılaşmadım. Lpt den daha az sorunludur. Düzgün bir sistemde gayet düzgün çalışır. Ben yaklaşık 15 tane usb kart kullandım ve hala çalışıyorlar hiçbir sorunda çıkartmadılar.
Mach3 usb kontrol kartı diye aratırsan bulursun zaten tek tiptir. Mach3türkiye sitesinde yada sahibinden üzerinde bulabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,435
Kullanıcılar
450,361
Son üye
trise

Yeni konular

Geri