Hız Ölçmek için Sensör

suat_85

Üye
Arkadaşlar Merabalar,

Bir çalışmada kullanılmak üzere hız ölçümü yapabilecek bir cihaz arayışı içindeyiz, bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok memnun olurum.

duzenek.jpg
resimdeki düzenekte hızını olçmek ıstedıgımız vurucudur (cekıc). Darbe anında ne kadar hızla malzemeye carptıgını ogrenebılmek ıcın ne gıbı bır sıstem gerekmektedır.Yardımlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

• duzenek.jpg
    duzenek.jpg
    35.1 KB · Görüntüleme: 22
SAyın Ertek68 cihazı daha önce kullanma şansınız oldumu? kullanımı konusunda yardımcı olabilirmisiniz?

Sn Suat sizin düzeneğinizde hız değil de kuvvet ölçmeniz gerekmektedir.Resimdeki mil ve kam düzeneğinde bunu bağlacağınız yer seçimi baya zor.Neticede kam süreki o kola çarpıyor.Grafiksel değerler almanız lazım çok hızlı bir şekilde ve sonrasında da bunu analiz etmeniz lazım.İş gittikçe karmaşıklaşıyor.Ayrıca sistemin çizimi yerine resmini koyarsanız konuyu daha iyi anlatabilirsiniz.

SAyın Ertek68 cihazı daha önce kullanma şansınız oldumu? kullanımı konusunda yardımcı olabilirmisiniz?
Hayır kardeş kullanmadım. Ama işinize yarayacağını düşünüyorum.
Vibrasyon ölçüm ve aralık ölçüm özellikleri sizin işinizi görür gibi.. (Hız= Yol / Zaman)
ENTEK OTOMASYON 'u arayıp ayrıntılı bilgi alırsanız daha iyi olur...

Eyüp bey kuvvet ölçümü için load cell alımı yaptık. Load cell ve vurucunun vurduğu numune için bağlma düzeneğini tasarlıyoz. Lazerle hız ölçüm yapabileceğimiz yada daha basit sistemler var mıdır?

- - - Updated - - -

Hayır kardeş kullanmadım. Ama işinize yarayacağını düşünüyorum.
Vibrasyon ölçüm ve aralık ölçüm özellikleri sizin işinizi görür gibi.. (Hız= Yol / Zaman)
ENTEK OTOMASYON 'u arayıp ayrıntılı bilgi alırsanız daha iyi olur...

İlginiz için teşekkür ederim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,349
Kullanıcılar
450,196
Son üye
Yılmaz Halil

Yeni konular

Geri