Gt2 triger kayış yapıştırma

teşekkür ederim. gerdirme sağlamak için ne yapılmalı peki

Not: kasnak-kayışlarla ilk defa uğraşıyorum:)
https://www.bpazar.com/Ev-Yasam-Ofi...yPOW-ti6xVtPTAEhc_stML2eowfPlOORoCNcYQAvD_BwE
linkteki yapıştırıcıdan elimde var, iş görür mü acaba
Kapalı kasnak, boyut olarak oldukça büyük geliyor.

Yukarıda yazılmıştı.Gerdirme avara kasnak yada dişli ile yapılır.Yada motorun braketini kaydırılabilir yapmanız lazım.
Avara kasnak :
https://tr.aliexpress.com/item/GT2-...ming-Gear-For-GT2-belt-Width/32535567204.html

Birde kapalı kayışın niçin büyük geldiğini anlayamadım.Kayış boyumu büyük yoksa kasnak/dişli çapı mı?

teşekkürler, peki kasnaklar haricinde kuvvet aktarmak için dişli sistemler var. Bunların dışında alternatif olarak ne vardır acaba.(2. bir planımız olsun diye)

sistemi görmeden yorum yapmak doğru olmaz.Nihayetinde aktarma işi alıcı ve verici arasında mekanik bir bağlantı ve bu bağlantının en önemli ayağı eksen ve konum.

Sizin sistem nasıl?

hocam bizimkisi biraz mini bir sistem:) 10x10x10 içeriisnde bir robot yapmamız gerekiyor ve biz işsiz gibi kasnak kullanmaya karar verdik. Küçük bir alanda tek bir motor kullanarak bacaklara kuvvet aktarmamız gerekiyor
54257

bu eski görünütlerden biri, aşağı yukarı bunun aynısı fakat tasarımda rulman da kullanılacak millerle gövdenin birleşme noktasında
kapalı kayış kullanamıyoruz çünkü bu kadar küçüğü üretilmiyor sanırım:) dediğim gibi işsizlik yapmışız tasarımı yaparken

hocam bizimkisi biraz mini bir sistem:) 10x10x10 içeriisnde bir robot yapmamız gerekiyor ve biz işsiz gibi kasnak kullanmaya karar verdik. Küçük bir alanda tek bir motor kullanarak bacaklara kuvvet aktarmamız gerekiyor

Anlatamadım.

Şöyle sorayım.
1: Motorun ve alıcı sistemin eksenleri birbirine paralel mi dik mi açısal mı?

2: Motor mili ile alıcı mil arasındaki eksen mesafesi ne kadar?

3:Haraket birebir mi iletilecek yoksa orantısal olarak büyüyüp/küçülecek mi?

1- birbiriyle açısal çünkü motor üstte durmalı öteki türlü 10 cm sınırını aşıyoruz. bacak milleri ise kendi aralarında paralel

2- birden fazla alıcı mil var. her mil kendi sağındakiyle bağlı. Çok tecrübemiz olmadığı için basit bir yol diye düşünerek seçmiştik ama :) motor miliyle alıcı mil arası tahmini olarak 2 cm ile 3 cm arası 3cm e daha yakın. yan yana bacak millerinde ise ortalama olarak 2.5 cm

3-birebir eşit kasnaklar düşündük.

Bu kadar küçük mesafeler için dişli sistem kullanmak daha mantıklı.

Dişli sistemin tek kötü yanı montajının düzgün ve kesinlikle ölçüsünde yapılması zorunluluğu.Montaj toleransı kayışa göre çok çok daha düşüktür.

Tabi birde dişli olunca her mil birbirine ters dönecektir (bu sizin için önemli mi bilmiyorum)

Forum istatistikleri

Konular
128,272
Kullanıcılar
450,098
Son üye
akaremir31

Çevrimiçi üyeler

Geri