Gittiğiniz ülkelere seyahatle ilgili bilgi platformu

Tuzla şehrinde Kaldığımız otel 5 yıldızlıydı (sanırım Hilton oteli idi . ) ama onda bile pencerelerde cam yoktu, naylon çekilmişti. Şehirlerde eli silah tutanların Yarısı şehrin etrafındaki siperlerde savunma yaparken münavebeli olarak diğer Yarısı Şehirde istirahat ediyordu . Gece gündüz top sesleri Arasında olmalarına rağmen sanki Savaşı o kadar kanıksamışlardı ki ; genç kızları o ortamda bile takıp takıştırıp süslenip akşam yürüyüşlerine çıkıyorlardı. Şehirlerarası yolda tahminen 10-11 yaşlarında bir kız çocuğunu otobüsümüze aldık , otostop yapıyordu. Dilini bilmiyorduk ama anası babası nerede diye bir şekilde sorabildiğimiz de cevap olarak yumruğunu sıkıp başparmağını göğe doğru kaldırıp işaret ederek "Cennet, Cennet" dediğini hiç unutamıyorum.Türkiyeden gidip te orada şehit Düşen ilk Türk mücahidi Selami YURDAN ın ( Allah rahmet etsin) kabri de cami avlusunda , halen duruyor mu bilmiyorum.Bir çok yer gördüm ama Una, Sava ve Drina nehirlerinin yeşerttiği Bosna gibi güzel bir ülke hiç biryerde görmedim.Ekli dosyayı görüntüle 36960Ekli dosyayı görüntüle 36961Ekli dosyayı görüntüle 36962

Son düzenleme:
Çek Cumhuriyeti Prag: şehir oldukça güzel. Sanata çok değer veriliyor ve çok fazla müze var şehirde. Ancak iş için geldiğimden gezemedim hiç birini. Fazla pahalı değil. Karlův köprüsü, John Lennon duvarı ve astronomik saat görülmeye değer. Zaten birbirine yakın. Yürüyerek gezebilirsiniz. Bir de Prag'a 75km Kutna Hora kasabasında kemik kilisesi var. Kilisenin içini savaşta ve veba salgınında ölenlerin kemikleriyle dekore etmişler. Oradaki Türk'ün gözünü oyan karga figürünü gördüğünüzde Türkiye'yi neden Avrupa Birliğine almadıklarını ve asla almayacaklarını (aslında biz de bunun farkındayız ama herhalde karşılıklı bir politik tiyatro oynanıyor) anlıyorsunuz. Yemekleri bize uymuyor. Çok sıkıntı çektim çok.

Sent from my SM-N915F using KontrolKalemi Forumu mobile app

Forum istatistikleri

Konular
129,394
Kullanıcılar
451,912
Son üye
muhammed54674

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri