Gerilim düşümü

Faydalı olabilir.

Ekli dosyalar

• Gerdüş. Ünite 14.pdf
    366.5 KB · Görüntüleme: 5
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Valla 130 metreden banyo duş ısıtıcısı ,aydinlatma ve 4 przi icin bagladik normalde gerilim düşümü uygun degil calismaz diye cekincelerim vardi ama sistem çalışıyor bunun mantikli bir aciklamasi var mi ?5 kw olarak dusunup hesapladigimda tek faz gerilim dusumu 1.5 coktan geciyordu peki sistemler nasil calisti anlamadim beni aydinlatabilir misiniz sevgili arkadaşlar ?
Kablom 2x6 nym seçtim

Lutfen biri allah rizasi icin yardimci olabilir mi? Sayin hocalarim

Valla 130 metreden banyo duş ısıtıcısı ,aydinlatma ve 4 przi icin bagladik normalde gerilim düşümü uygun degil calismaz diye cekincelerim vardi ama sistem çalışıyor bunun mantikli bir aciklamasi var mi ?5 kw olarak dusunup hesapladigimda tek faz gerilim dusumu 1.5 coktan geciyordu peki sistemler nasil calisti anlamadim beni aydinlatabilir misiniz sevgili arkadaşlar ?
Kablom 2x6 nym seçtim

Lutfen biri allah rizasi icin yardimci olabilir mi? Sayin hocalarim
Çalışırda kablo üzerinde güç kaybı olur.
Kayıp diyelim %5 olsun.
Su ısıtıcısı 5 KW ise
5Kw x 5/100=0.25Kw=250watt kablo üzerinde harcanır.
5Kw - 0,25kW =4.75 KW su ısıtıcının gücüde azalır.

Son düzenleme:
E peki koydugumuz aydinlatma ve prizlerdeki %1.5 oran asilmis oluyor bu bi sikinti olurşturmaz mi
Yonetmeklikte aydinlatma ve priz %1.5 u gecmemesi gerekiyoe ama bende baya asiliyor bir sorun olusturmazmi

Cihazları çalışanların ! ,kaçının %1,5
dan haberi var aceba ? Bu rakamlar
size uygum gelmiyorsa,ihtiyacınız
büyüklüğünde ( onun sarfiyatınıda
göze alarak ) statik ( servo olmaz )
bir regülatörden istediğiniz değer-
de gerilim elde edebilirsiniz.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar