gece görüşte ir cut özellikli cmos kameramı sony ccd kameramı

zirve43

Üye
herkese selamlar
dış mekanda kullanmak üzere kamera tercihi yapmam gerek
fakat cmoslar yaygınlastı ve ben sony ccd mi ircut özellikli cmos mu karar veremedim
sizce mesela 40 50 metre görüş mesafesi olan bir yerde
48 ledli sony ccd mi 48 led li ir cutlı cmos mu daha basarılıdır.
merak ettiğim ve cok deneme yapmama ragmen kendimi aydınlatamadıgım bir durumdur bu

l

herkese selamlar
dış mekanda kullanmak üzere kamera tercihi yapmam gerek
fakat cmoslar yaygınlastı ve ben sony ccd mi ircut özellikli cmos mu karar veremedim
sizce mesela 40 50 metre görüş mesafesi olan bir yerde
48 ledli sony ccd mi 48 led li ir cutlı cmos mu daha basarılıdır.
merak ettiğim ve cok deneme yapmama ragmen kendimi aydınlatamadıgım bir durumdur bu

l

Ir cut filtreli kamera gece görüş anlamında daha iyi verim alırsın öneririm.

Sn.zirve43,ccd sensör ve cmos sensör arasında seçim yapılması gerektiğinde 1.sırada ccd gelir.ICR li kamera mı ICR siz kameramı derseniz,tabiki ICR li tercih edilir.Biliyorsunuz ki piyasada Hem ICR özelliği hemde CCD sensörlü kameralarda mevcut.Sizin kafanızdaki sorunun cevabı kısa vadede ICR li kamera daha üstün gelir.Uzun vadede ICR si olmayan CCD farkını gösterebilir.

syn teknsyn teş ederim
dediğin gibi cmosların baya piyasada farklı markaları var.ucuz cmoslar kısa zamanda cok arza verdi.biraz iyi para verdiklerim sorun yapmadı.
ccd kameralar yani sık kullandıgımz yaygın ürünler lcd led ekranlarda camur gibi iken icr li cmos lar daha keskin görüntü verip kafamı karıstırdı ama
vitec 1423
innovi gk serileri 600 tvl kameraları kullandıktan sonra soru isaret kalmad beynimde
vitec hem icr hemde ccd ürün parasına göre müthişti
herkese tavsiye ederim

bilgiler için gerçekten çok teşekkür ederim. çok faydası oldu..

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri