Fonksiyon bloklari (fb)

ufuk6767

Üye
Cümleden slm arkadaslar 1 makinemiz var makinenin gorevi girisler ve cikislar ayni olmak sarti ile 20 adet paracanin farkli cm lerde kesilmesi isteniyor. Ben 1 tanesini foksiyon bloguna cizdim bu cizdigim fb tekrar ana bloga atarak yeni bir db olusturarak ve sadece verecegim kesim degerlerini degistererek ikinci prograam cizmekten kurtulabilirmiyim yada sizin oneriniz nedir

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
biraz daha detay verirmisin ve çizmek derken hmı ekranından deger giriyorsun
recete olusturma gibimi

Evet kardes hmi den farkli degerler giriyorum program ayni sadece programin icinde 3 tanene deger farkli ve bu programla daha 20 adet bu sekilde farkli degerlerde kesilecek urun var 20 tane program cizmek yerine bunu fb bloklari ile halledebiliyormuyduk saygilar

Operatör panelin varsa recipe özelliğini neden kullanmıyorsun?

Slm. Fb olarak bir blokta programını yazarsın. daha sonra main ob sinde yaptığın fb bloğu istediğin kadar çoğaltıp her birine farklı değerler girip aynı programı çalıştıra bilirsin. Örnek olarak videoya baka bilirsin.
Yapmak istediğin şeyi @bsfrot Bey'in dediği gibi reçete fonksiyonu ile de yapabilirsin daha profesyonel olur fakat her işlemi farklı isimlerle kaydetmen gerekir. Reçete fonksiyonları işletmelerde çok fazla ürün grubu olup her ürün için dataların saklanıp ihtiyaç halinde çağırılması için kolaylık sağlar. Fonksiyon blokları ise örneğin sistemde 1 den fazla yıldız üçgen devresi var ise her biri için ayrı ayrı uğraşmak yerine bir kez yapılması ve çoğaltılması için kullanılır.

ARKADASLAR CEVAPLARINIZ ICIN COK TESEKKURLER RECETE KULLANMADIM CUNKI BILDIGIM KADARIYLA RECETE HER SEFERINDE DEGERLERI GIRMEN GEREKLI OYSAKI ATIYORUM A MAMULU SECILDIGINDE PROGRAMIN ICINDEN VEDIGIM DEGERLERI FB NIN ICINE ATIYORUM PROJE BITMISTIR TSKLER HERKEZE

bir db nin içine array gurupları oluştur scl dilinde parça numarasına gör array numarasını deiştirebilirsin örnek array[1] parça 1 için diyelim array[2]parça için olsun

bir db nin içine array gurupları oluştur scl dilinde parça numarasına gör array numarasını deiştirebilirsin örnek array[1] parça 1 için diyelim array[2]parça için olsun
TESEKKURLER KARDESIM

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,945
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri