Fluke 179 Ölçü Aleti Arızası

aseka00

Üye
fluke 179 ölçü aleti ile kırmızı prob mA konumunda iken 220 v ölçüm ve ölçü aleti iç devrelerinde ve kum sigorta patladı tamir amacıyla bulunduğumuz şehirdeki uzman elektronik devre tamircisinden yardım istedim tamir olamayacağı konusunda bilgi verdi FLUKE 179 ölçü aletini tamir edilmesi konusu hakkında yardımcı olmak isteyen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim...
saygılar

hangi sokete bağladıysan o sigortayı değiştir ve devamında DF04 köprü diyot 1n4004 smd diyot bozulmuştur onları değiştirmen gerekir eğer voltaj bu malzemeleride aştıysa servise gönder enteresi değişmesi gerekiyor.

ölçü aletini servisine gönderdim çok yüksek maliyetler teklif etti servis kendiside ölçü aletini onarmaktan yana değildi çünkü onarım sonucunda performası düşük ve ölçümleri yanıltıcı olabileceğinden bilgilerinize ...
teşekkürler

sen "bibidabu" arkadaşın dediği malzemeleri dğiştir...Sonra ölçüm yap ve başka bi ölçü aletiyle ölçümleri karşılaştır...Ölçümlerde sorun yoksa mikroişlemci tarafına yansımamıştır...

bu cihazda sınırlı ömür boyu garanti mevcut.fluke türkiye sayfasından yada netes den sınırlı garanti nedemek sorgula.ilgilenen yoksa ve maliyeti çoksa kendine yeni bir ölçü aleti hediye et.uğraşma ..yokogawa ty 720 -530 incele....

bu cihazı hiç tamir ettirme eger işlemciyi bozduysan zaten çöp o yüzden yenisini al ayrıca tamir olan fluke pek randıman alamazsın ben çırakken ustam bozmustu :)) belli bir süre sonra deger farklılıkları olusuyor tekrar kalibrasyon yapman gerekli buda servise gitmesi demek. (servis bu sebepten tamir etmiyor)

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri