Filtre kahve makinası şalteri attırıyor

IMG_0398.jpeg

Ölçü aletiniz var ise önce rezistansta kaçak olup olmadığını ölçün.Yok ise,termiği kontrol edin.İkinci bir yöntem ise topraklama kablosunu boşa çıkartıp denemek.Ama asla bu şekliyle kullanmayın keza elektrik dikkatsizliği affetmez.Lütfen deneme sonrası topraklama kablosunu ilgili yerine bağlayın.

Abim merhaba.Bence hiç zahmet edip boşuna masraf etme.Yenisini al daha iyi.Ellerinden öperim.
pardon bir daha baktım internete filtre kahve makinesini yenisi 399 ₺ en ucuz rezitans 483 ₺ 850 ₺ de var. filtre kahve içmesem de olur değil mi?

Kuru halde boşta kaçak akım rölesi atıyormu ?

İçine su varken mi kaçak akım rölesi atıyor
Kuru haldeyken atıyor. Makinenin açma kapama düğmesi açık veya kapalı farketmez atıyor.
Ustalardan bir cevap lütfen daha ileride fikir versin diye soruyorum genel anlamda. Bu tür makinalara çalışmazken su teması olduğunda sonradan çalıştırdığımızda kısa devre yapıp sigorta attırabilir bu anlaşılabilir ve olağan bir durum.
Fakat makina tam kurutulduktan sonra sadece bu yüzden rezistans bozulur mu veya termik? Çünkü misal benim makinada su teması ancak rezistansın dış yüzeyine oda çok az dikey durundayken damla olarak değmiştir. Saygılar

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,492
Kullanıcılar
450,466
Son üye
merevenurrrrr

Yeni konular

Geri