Fiber optic kabloda ölçüm cihazı

Ambitious

Üye
Arkadaşlar forumda gezenler daha önce de görmüş olabilirler benim fiber optic kablo ölçümüne ihtiyacım var şoyleki .
Makinada seri halde dolaşan bu hat arasında istasyonlarda bazen bozulmalar olup ışığın yoğunluğunu bozuyor ve makina diagnosticte hiçbişey göstermeden duruyor ( buda makinanın bir açığı aslında ) . Hindistandan teknik servisten gelen biri , ışığın yoğunluğunu ölçmek için cihaza ihtiyacın var demişti . O zamanlar şirketin maddi durumu iyi olmadığı için alamamıştık ama şirket el değiştirince bu cihazı istemeye karar verdim . Fluke ' a kadar mail attım ama bilemediler .
İkinci bir konu bahsi geçen makinanın extreme bir teknolojiisi olup komponentleri Türkiyede bulunmamakta ve ben yedek malzeme istemekteyim çünkü herh bir drive arızalansa tesli süresi 2 hafta diyorlar . Gelelim asıl noktaya . Boyle bir acil durum listesi çıkardım fiyatı 20 bin euro gibi bişey tuttu . Hiçbir işveren bu listeye sıcak bakmaz herhalde :) Konu hakkında yorumlarınızı beklerim .Yada ben listeyi önüne atayım ve ihtiyaç durumunda ben soylemiştim mi diyeyim ?
Teşekkürler

1. problem için yardımcı olmaya çalışayım fiber optik kablo sonlandırması yapan firmalarda hat ölçen cihazlar var ve parası karşılığında hattınızı ölçtürebilirsiniz yani alet almanız çokta gerekmiyor bence
ikinci konu içinse muhtemelen bakmışsınızdır ama ben yinede sorayım muadil drive ve komponentler abb siemens gibi firmalarda yokmudur kolay gelsin

Bence kendin uğraşma,
fiberoptikle ilgilenenlerde biraz kazansın,

arkadasım ben yıllarca telekominikasyon işi ile uğrasmış biriyim.
senin fiber kablonun boyunun kilometrelerce oloacagını sanmıyorum.
bu yuzden yüksek fiyatlara uzak mesafeli sistemleri ölçen cihazlardan almana
gerek yok.(JDSU OTDR denen cihaz cok profosyonel işler için ; fiber telekominikasyon
alt yapı ölçümleri ve uzak mesafeler için tasarlanmıs (40 km kadar) bir cihazdır.
basit seyyar ışık seviyesini ölcen cihazlardan temin edbilirsen işini görmüş olursun.

iyi akşamlar kolay gelsin

OTDR Trace Viewer II programını arıyorum bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz????

ne programı bu burcgecrek

bu fiber optik ölçümleri soft ortamda analiz yapmaya yarayan program

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri