Faz koruma rolesi

faz koruma rolesi enerjilendikten 200 ms sonra hata yok ise role kontakları konum değiştiriyor. anladığım kadarıyla bu istenmeyen bi durum.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Üstad durum şu ats var diyelim bir adet bir taraf Şebeke bir taraf Jen bunun yön ucu 0 konum var her iki tarafta da yükü boşa çıkarıyor ve 1 konum var şebeke diyelim konum 2 ise jeneretor ve herhangi bir konuma 1 defa sinyal göndermede şalter o konuma gidiyor şebekede sorun varken jeneretore geçtik diyelim faz koruma rolem Jen sorun algıladığı da şu anki kontaklar hem kumandada sorunda kapalı kontağa geçtiğinde şalteri 0 almam lazım bu sebepten diğer kontaklar sistemi 1 ve 2 konuma almada kullanıldı bu saltere sinyal vermeden geçmiyor
Jeneratorde kullanilan rolenizi marşi besleyen akulerden yani 24 v beslemeli seçmeniz daha sagikli olur

Arada bir virgül, nokta falan kullansanız derdiniz daha anlaşılır olacak. Hatta şema ile destekleseniz şahane olur. Şahsen ben yazdıklarınızdan hiçbirşey anlamadım. Anlamak için iki sefer okudum üçüncüyede es geçtim zaten.

Arada bir virgül, nokta falan kullansanız derdiniz daha anlaşılır olacak. Hatta şema ile destekleseniz şahane olur. Şahsen ben yazdıklarınızdan hiçbirşey anlamadım. Anlamak için iki sefer okudum üçüncüyede es geçtim zaten.
Doğrudur açık a anlatamadim
ekran alıntısı şemanın

Ekli dosyalar

• ats sinyal.PNG
    ats sinyal.PNG
    45.7 KB · Görüntüleme: 12
  • kumanda ats.PNG
    kumanda ats.PNG
    64.2 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:
Üstad durum şu ats var diyelim bir adet bir taraf şebeke bir taraf Jen bunun yön ucu 0 konum var her iki tarafta da yükü boşa çıkarıyor ve 1 konum var şebeke diyelim konum 2 ise jeneretor ve herhangi bir konuma 1 defa sinyal göndermede şalter o konuma gidiyor şebekede sorun varken jeneretore geçtik diyelim faz koruma rolem Jen sorun algıladığı da şu anki kontaklar hem kumandada sorunda kapalı kontağa geçtiğinde şalteri 0 almam lazım bu sebepten diğer kontaklar sistemi 1 ve 2 konuma almada kullanıldı bu saltere sinyal vermeden geçmiyor
Türkçe hocanız olsam direk sizi sınıfta bırakırım. Böyle dert anlatılmaz.
Şöyle de bir durum var anladığım kadarıyla. Jenerator için de faz kaybı rölesi bağlanmış sisteme harici olarak. Oldu da jeneratör de faz kaybı oldu . O zamanda sistemi olmayan şebeke beslemesine atıyor transfer şalteri. Olmaz olsun böyle jeneratör diyor herhalde .

Son düzenleme:
Türkçe hocanız olsam direk sizi sınıfta bırakırım. Böyle dert anlatılmaz.
Şöyle de bir durum var anladığım kadarıyla. Jenerator için de faz kaybı rölesi bağlanmış sisteme harici olarak. Oldu da jeneratör de faz kaybı oldu . O zamanda sistemi olmayan şebeke beslemesine atıyor transfer şalteri. Olmaz olsun böyle jeneratör diyor herhalde .

daha önce normal çalışan bi sistemdeki arızayı mı çözmeye çalışıyorsun?
yok sıstem normal ben buna jeneretor faz lardan bırınde sıkıntı olursa diye 0 konumuna yani yükü boşa çıkar diye bir pals göndermek istiyorum

yok sıstem normal ben buna jeneretor faz lardan bırınde sıkıntı olursa diye 0 konumuna yani yükü boşa çıkar diye bir pals göndermek istiyorum

jenerator çalışıyorken faz hatası oluştuğunda paylaştığınız şemaya göre tranfer şalteri 1 konumundan çıkıyor. sıfır konumu, boşa alma ile niye dertleniyorsunuz?

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri