fatek sub program

arkadaşlar elimde fbs-24mc plc var
bu plc nin ana programında şifre yok ama sub programına şifre koymuşlar bu haliyle elimdeki programı plc ye yükleyemiyorum daha doğrusu yükleniyor run plc yapınca
invalid password or plc ID yazıyor ve err. lambasını yaktırıyor.
bu sorunun bir çözümü varmıdır
teşekkürler
sub program nedir ?bilgisi olan arkadaşlar varmı?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba,
Sub program, Interrupt gibi PLC tarama çevriminden bağımsız işlemlerin yapılacağı alt program demektir.
Sadece sub programa şifre konamaz. Sizin sıkıntınız sub programa değil laddera konulan ID nin PLC ID ile eşleşmemesidir. Müdahale edebilmeniz için ladder ID ve PLC ID i bilmeniz gerekir.

Merhaba,
Sub program, Interrupt gibi PLC tarama çevriminden bağımsız işlemlerin yapılacağı alt program demektir.
Sadece sub programa şifre konamaz. Sizin sıkıntınız sub programa değil laddera konulan ID nin PLC ID ile eşleşmemesidir. Müdahale edebilmeniz için ladder ID ve PLC ID i bilmeniz gerekir.

hocam cevabınız çok teşekkür ederim
yanlız sub programa şifre konulmaz demişsiniz ama
ben main programı görüyorum ama sub programa tıkladığım zaman password istiyor?
ve ladder ıd yi öğrenebilmemin bir yolu yokmu?
elimdeki programı plc den çekmedim programı yazan çinliden alıp yedeklemiştim plc ye bi yüklüyüm dedim bahsettiğim hata çıktı plc içindeki programı komple temizledim yekrar denedim yine aynı problem

elinizde yedek yazılım varsa PLC'nin içini tam olarak silmek için Winprollader'i çalıştırınız klavyeden Ctrl+L tuşuna basınız karşınıza gelen uyarı bölümünü evet diyerek geçip yüklemek istediğiniz programı seçip yükleyebilirsiniz..

elinizde yedek yazılım varsa PLC'nin içini tam olarak silmek için Winprollader'i çalıştırınız klavyeden Ctrl+L tuşuna basınız karşınıza gelen uyarı bölümünü evet diyerek geçip yüklemek istediğiniz programı seçip yükleyebilirsiniz..

hocam dediğini yaptım ctrl+l yaptım yüklemek istediğim dosyayı seçtim
yükledi run plc yapınca illegal password or plc id yazıyo plc üzerindeki error lambası yanıp sönüyo

Forum istatistikleri

Konular
128,331
Kullanıcılar
450,175
Son üye
nowins

Yeni konular

Geri