fatek plc yardım !!?

derorhan

Üye
merhaba....
fatek plcde yardımcı rölelerin kodları neler "M" diye biliyorum ama simülasyonda hata oluşuyor.
yardımcı röle kodlarına nasıl ulaşabilirim. ve kaçar tane olduklarına.
petekteknoloji.com.tr sitesinede dökümanlar içerisinde göremedim.
acil yardımcı olursanız sevinirim.
birde programda sadece çekmede gecikmeli zaman rölesi var. bırakmada gecikmeli zaman rölesi yok mu?
kendim oluşturamadım :(
yardımcı olursanınız sevinirim.
iyi günler...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
plc programında project menüsü altında memory allocation dan görebilirsiniz. Türkçe ise program proje menüsü altında üstten 2. sırada, entegre resmine benzer bir ikon altından ulaşabilirsiniz.

dediginiz kısıma baktım. kalıcı bobin toplamı [ 0...1400] kutu içerisinde 600 yazıyor.
( M800-M1399 )
biraz kafam karıştı.
ben sıradan yardımcı röle kullanıcam. set yada reset olarakta kullanabilirim. kutucuga ne yazmam lazım.
kısacası ben bu 1400 yardımcı röleden 80 tanesini kullanıcam. hangilerini kullanabilirim.
özel atanan röleler var ( flaşör gibi )

M1.....M70 arasını kullanasam sorun olmaz dimi.
Fbs 40MA kullanıyorum.

Son düzenleme:
dediginiz kısıma baktım. kalıcı bobin toplamı [ 0...1400] kutu içerisinde 600 yazıyor.
( M800-M1399 )
biraz kafam karıştı.
ben sıradan yardımcı röle kullanıcam. set yada reset olarakta kullanabilirim. kutucuga ne yazmam lazım.
kısacası ben bu 1400 yardımcı röleden 80 tanesini kullanıcam. hangilerini kullanabilirim.
özel atanan röleler var ( flaşör gibi )

M1.....M70 arasını kullanasam sorun olmaz dimi.
Fbs 40MA kullanıyorum.

hayır olmaz gönül rahatlığı ile kullan

Forum istatistikleri

Konular
128,380
Kullanıcılar
450,261
Son üye
frappuccinot

Yeni konular

Geri