Fatek FBs-60MA PLC Scada bağlantısı sorunu hk.?

last_wolf

Üye
Arkadaşlar PLC'yi Scada'daki bir hatadan dolayı boşaltmak isterken komple formatladım. şimdi hiç bi şekilde scada ile bağlantı sağlayamıyorum. PLC beton santralinda kullanılıyor. Scada ile PLC, FaconSvr ile haberleşiyor. Bağlantıyı rs232 ile sağlamakta. acil yardımlarınızı bekliyorum.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Arkadaşlar sorun çözüldü yardımlarınız için teşekkür ederim...

Soruna çözüm bulana kadar konu 35 defa okunmuştu ama herhangi bir paylaşım göremedim. Paylaşım göremediğim içinde hiçbir şey paylaşmayacağım.

canerland sözüm sana değil anlayan anlamıştır bence 1 cvp bile yazılmayan konuya "Yardımloarınız için teşekkürler yazıyorsam acaba bu bir teşekkürmüdür? Tartışılır....

Soruna çözüm bulana kadar konu 35 defa okunmuştu ama herhangi bir paylaşım göremedim. Paylaşım göremediğim içinde hiçbir şey paylaşmayacağım.

canerland sözüm sana değil anlayan anlamıştır bence 1 cvp bile yazılmayan konuya "Yardımloarınız için teşekkürler yazıyorsam acaba bu bir teşekkürmüdür? Tartışılır....
Last_Wolf biraz yanlış bir düşünce, konuya bakan 35 kişiden kaçı plc Scada modbus sistemini biliyordur daha doğrusu 35 kişinin bu konu hakkında bilgili olduğunu nerden biliyorsun?

Sayın last_wolf burası özgür bir paylaşım platformu bu yüzden tüm üyeler cevab yazıb yazmamkta özgürdürler. Eleştiriniz uygun olmamış.

Forum istatistikleri

Konular
128,252
Kullanıcılar
450,067
Son üye
ERENLER04

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri