Fabrikada yangın çıktı,trafo şalterini trip edebilirmiyim

Ambitious

Üye
Arkadaşlar bunu farzı misal olarak düşündüm.Mesela çalıştığım fabrikada makinanın birinde yangın çıktı ve acele enerjiyi kesmem lazım.Trafonun AG şalterini yük altındayken trip edebilirmiyim yoksa önce makinaları durdurup kendi şalterlerini triped yapıp sora yükü hafiflettikten sora ana şalteri tripe düşürmekmi lazım.Teşekkürler.

Ana şalteriniz,termik magnetik karakteristikli ve açma bobini var ise,diğer şalterlerle vakit
kaybetmeden doğrudan açabilirsiniz.

kesiciler zaten yük altında kesim için tasarlanmış olmalı yoksa yanlışmı hatırlıyorum. bildiğim kadarıyla nh lar yük altındayken müdahale edilmez diye biliyorum

Trafonun AG ana şalterinin asli görevi zaten budur.Termik ve manyetik açma değerleri
doğru ayarlanmış olarak, her an olabilecek bir aşırı yük veya kısadevrede açması beklenir
ve de canımız ne zaman isterse manuel açarız...yani her türlü açabilmeliyiz..

Şalterde, düşük gerılım bobini veya açtırma bobını vardır. Yangın veya acil durumda açtırma yaptırabılırsınız. Ama bide şunu düşünün; Yangın anaında sıze su lazım, eger yuksek su kulenız varsa sorun yok,yangın pompalarınız , dizel grup iseyinede sorun yok. Bence, AG panoda şıkış şalterlerınızde, en az Compact grup dur. BUnları kendı besledıgı bölgelerden açtırabılırsenız bence daha ıyı olur veya, yangın/hıdrofor pompalarını, Ana şalterden önce ayrı besleme hattı alınız yangın pompalarını ordan alınız. Tabı bıde gece yangın çıkarsa sıze, asgarı de olsa bır aydınlatma gerek, bunuda düşününüz.
İy çalışmalar..
.

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,974
Son üye
umitseyhan

Yeni konular

Geri