fabrika elektrik tesisatı nasıl çizilir.

metto

Üye
merhaba
mühendislik firmasında proje çizimcisi olarak işe girdim. fabrika projesi çizmem istenmektedir. bn hiç çizmeyi bırakın görmedim bile. tecrübesi olanlar ve elinde projesi olanlar varsa paylaşırsa çok sevinirim.
teşekkür ederim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
yönetmelik biliyor musun?
bulursam paylaşayım ancak sana bir tavsiyem de sadece elektrik projesini inceleme aynı zamanda mekanik projesini yani mekanik - elektrik uyumuna da bak. aksi takdirde sahada çakışır ve demontaj - montaj yapan da elektrikçi olur.
kötü anarlar- üzerler kulaklarını

yönetmelik derken emonun yönetmeliği demi? dogru diyorsun.

ewt cnm.
enerji bakanlığın yeni bir çalışması var emo yu artık geçerli saymayacak gibi ama hali hazırda emo var.

Kuvvetli akım yönetmeliğini bilmemde fayda var 5kw gücün üzerinde bulunan motorlarda eğer panosu set halinde gelmiyorsa yıldız üçgen yol vermeyi unutmamalisin fabrikada nerelere kaç kw lik yükler geldiğini ogrenip ona göre kablo çekmeli panoda şalter ve sigorta seçimlerini yapmalisin

elektrik projeleri daha önce çizilmiş mimari veya makına montaj projeleri üzerne çizilr.ve bu projeler birleşerek fabrikanın projesini oluşturur.

merhaba
mühendislik firmasında proje çizimcisi olarak işe girdim. fabrika projesi çizmem istenmektedir. bn hiç çizmeyi bırakın görmedim bile. tecrübesi olanlar ve elinde projesi olanlar varsa paylaşırsa çok sevinirim.
teşekkür ederim.
Ise girerken belirttikleriniz onemli bu hususta. Cok iyi proje ciziyorum ya da benzer bir sey dedi iseniz bir yerde mutlaka patlak verir ama hic cizmediginizi biliyorlarsa ogrenmeniz icin mutlaka sute verirler ve buradan guzel desteklerle ufak ufak baslarsiniz. Cok acil autocad ogrenmelisiniz

Merhabalar Tekrar konu açmak istemedim elinde örnek fabrika projesi olan var mi acaba

merhaba
teşekkür ederim.
İşe başladığın mühendislik firmasında daha önce fabrika projesi hiç çizilmemiş mi?
Öyle ise firma da acemi galiba.
Ruhsat amaçlı mı ,uygulama mı?
Uygulama ise ,Fabrikanın ne fabrikası olduğu, makine yerleşim planları,tefrişli mimarisi gerekli...
Gıda fabrikası ile Tekstil fabrikasının tasarımnı tamamen afrklı olur, ya da ARGE ünitesi olan bir fabrika
Mimarisini yükle bir bakalım beraber...

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Geri