fırınlı ocak yanmıyor

rikablalih

Üye
Merhabalar beko fırınlı ocagımın bir gözü kısık yaniyodu iğneyle açtım iyi yanıyordu. Sonra temizlik yaptım iki gözü yanıyor geri sonuyor açık kalmıyor. Diğer iki gözünde sorun yok yanıyor. Neden olmuş olabilir ne yapmalıyım yardım eder misiniz lütfen

Ocaginizda termokupl varmi?

Termokuplun ne oldugunu bilmiyorsa iz ocagin bir kac acidan yada tam ustten resmini ekleyiniz.

Uc olasilik var

1 termokupl yada bobini arizali
2 gaz vanasi bozuk gaz gecirmiyor
3 meme tikali

Bilmiyorum arıza varsa memE tikaliysa napicaz açınca gaz kokuyor ocak yanıyor zaten de çalmayı bırakınca sönüyor

Ekli dosyalar

• IMG_20160801_212259.jpg
    IMG_20160801_212259.jpg
    396.2 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_20160801_212253.jpg
    IMG_20160801_212253.jpg
    198.3 KB · Görüntüleme: 17
Termokupl gorunmuyor..
Gaz geliyorsa meme tikali degil

Geriye vana sorunu kaliyor

Ocak yandiktan sonra sonuyor diyorsunuz ya sondugunde de gaz kokusu geliyor mu ? Bu ocak dogal gazlimi lpg tuplumu?

Diger iki goz yanitor yanmaya devam ediyor ise bu iki goz ilk atesliyor ama sonra sonuyor ise vana arizalidir. Vana arizasi gibi gorunuyor vana acik pozisyonda gazi gecirmedigi icin ocak sonuyor.

Video çektim nasıl gonderebilirim yanmayan iki göze giden gaz mı yetmiyor diyosunuz

Video çektim nasıl gonderebilirim yanmayan iki göze giden gaz mı yetmiyor diyosunuz

Hayir ocaginizin ilgili gözüne gaz gecisini saglayan vana beyaz esyacilar buna musluk derler o arizali gazi gecirmiyor.

Video eklemek icin once youtube sitesine eklemelisiniz.

Servis mi cagirmam lazım kendim yapabilir miyim

Forum istatistikleri

Konular
128,209
Kullanıcılar
449,988
Son üye
hmos23

Yeni konular

Geri