Ev elektrigi ile ilgili yardım

tobey

Üye
İyi günler herkeze bundan bikaç yıl önce aniden elektrikler kesilde ve birisini çagırırarak tamir etmesini istedim fark ettiki farenin birisi kablolaları yemiş. Vel hasıl bizim daierenin beslemesi 3 fazlı ilken bu adam 2 fazını iptal etti tek fazdan besliyor şuanda dairem. son zamanlarda elektrik faturası yüksek gelemye başladı. Bu 3 fazdan 1 faza indirmenin bununla alakası ola bilirmi sizce ???? ( 0537-998-52-44 Numaradan bana ulaşırsanız çok minnettar olurum.) (Konuyu yanlış yere açtıysam af ola... )

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
İyi günler herkeze bundan bikaç yıl önce aniden elektrikler kesilde ve birisini çagırırarak tamir etmesini istedim fark ettiki farenin birisi kablolaları yemiş. Vel hasıl bizim daierenin beslemesi 3 fazlı ilken bu adam 2 fazını iptal etti tek fazdan besliyor şuanda dairem. son zamanlarda elektrik faturası yüksek gelemye başladı. Bu 3 fazdan 1 faza indirmenin bununla alakası ola bilirmi sizce ???? ( 0537-998-52-44 Numaradan bana ulaşırsanız çok minnettar olurum.) (Konuyu yanlış yere açtıysam af ola... )
Binadaki daire sayıcı kaç? Nasıl olur da ana branşman hattını değiştirmez böyle bir saçmalığın altına imza atmış? Faturanın yüksek gelmesi bununla alakası yok. Ama yetkili bir elektrikçi çağırıp ana branşman hattını değiştirin. 3 fazla beslenen bir mekanı tek fazla beslemek her türlü tehlikeye davetiye çıkarır.
Eğer eviniz müstakilse 3 fazlı sayaç olması lazım bu durumda 2 fazı zaten iptal edemez.

Atıyorum 9kw talep gücü var dairenin 3 faz kablo besleme kesiti buna göre belirleniyor kabala faz başına 3kw gibi şimdi bu bir faz'a 9kw yüklersen tabiiki sıkıntı olur.

Atıyorum 9kw talep gücü var dairenin 3 faz kablo besleme kesiti buna göre belirleniyor kabala faz başına 3kw gibi şimdi bu bir faz'a 9kw yüklersen tabiiki sıkıntı olur.
Bu arızanın aynısı bizim mahallede oldu. Komşu elektrikçi çağırdı ana branşman hattını değiştirdi. Başka bir elektrikçi geldi dedi ki neden ana branşman hattını değiştirdiniz bir fazı alıp diğer dairelere dağıtsaydınız dedi.;) Lafa atılıp haddini bildirecektim sonra dedim neyse. Bana diyecekler ki bak bak öğretmen adam yılların elektrikçisinden daha mı iyi biliyor diye.;) Lafımı içime attım.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri