Eski elektrikli el aleti plastiğini termizleme

huh

Profesyonel Üye
Eskimiş ve uzun süre bir kenarda kalmış ucuz fiyatlı şarjlı matkap, matkap, dekupaj vb elektrikli el aletlerinin plastikleri sanki sıvı dökülmüş gibi ıslak ve yapışkan hale geliyor.

Islak mendille bir çok kez sildim. Yapışkanlık tam gitmesede bayağı azalıyor. Ancak bu durumda da plastiğin görüntüsü berbat bir hal alıyor.

Hem yapışkanlık ve hemde görsel anlamda temizlemenin bir yolu var mıdır?

Eskimiş ve uzun süre bir kenarda kalmış ucuz fiyatlı şarjlı matkap, matkap, dekupaj vb elektrikli el aletlerinin plastikleri sanki sıvı dökülmüş gibi ıslak ve yapışkan hale geliyor.

Islak mendille bir çok kez sildim. Yapışkanlık tam gitmesede bayağı azalıyor. Ancak bu durumda da plastiğin görüntüsü berbat bir hal alıyor.

Hem yapışkanlık ve hemde görsel anlamda temizlemenin bir yolu var mıdır?
Çocuk pudrasına yatır 😊

''Hidrojen peroksit'' kullan.Beyaz eşyada sararmış,kirlenmiş,yağlanmış yüzeyi bembeyaz ve pırıl pırıl yapıyor.Hatta pvc pencereleri dahi pırıl pırıl yapıyor.

• Beğen
Tepkiler: huh
''Hidrojen peroksit'' kullan.Beyaz eşyada sararmış,kirlenmiş,yağlanmış yüzeyi bembeyaz ve pırıl pırıl yapıyor.Hatta pvc pencereleri dahi pırıl pırıl yapıyor.
Saf hidrojen peroksit mi kullanılır, yoksa su ile açmak mı gerekir?
Hidrojen peroksit in yakıcı özelliği var. El ile temas da deriyi tahriş eder.
Yüzey temasına karşı, temizlik nasıl yapılmalı?

Hatırlatma için teşekkür ederim. Mutlaka sulandırılarak kullanılmalı.Sprey başlıklı bir şişe içinde ve seyreltilmiş olarak kullanıyorum.

Kullandığım ürünün açıklaması:

Brtr Kimya 1 LT Hidrojen Peroksit - %35 Food Grade Gıda Tipi - Avrupa İthal
Hidrojen Peroksit %35 çözelti - Food Grade - Gıda Tipi

Hidrojen Peroksitin Kullanım Alanları

Kağıt sanayisinde kağıtları beyazlatmak için kullanılır.Düşme, kesik ve ameliyat sonrası oluşan yaraları temizlemek için kullanılır.Arıtma sanayisinde dezenfektan olarak kullanılır.Mutfakta kadınlar tarafından sürekli kullanılan doğrama tahtasının dezenfekte etmek için kullanılır.Su ile karıştırılan hidrojen peroksitin bitkilere spreyle sıkılması bitkileri besler ve uzamalarını sağlar.Halı üzerinde oluşan lekelerde ağartıcı özelliği vardır.Kötü kokular için sulandırılarak sprey olarak kullanılır.Tuvalet ve banyo temizliğinde kullanılır.Kulak temizliğinde kullanılabilir. Kulağa birkaç damla damlatılan hidrojen peroksit kulaklardaki kir ve mikrobu temizler.Sulandırılmış hidrojen peroksit tırnaklara uygulandığında tırnak mantarını geçirmektedir.Hidrojen PeroksitEğer sivilceli ve yağlı bir yüzünüz varsa bu kimyasal ile temizlemek sivilcelerden yüzünüzü arındırır.Hızlı büyümesi istenilen tohumların sulandırılmış hidrojen peroksit ile yıkanması büyümelerini hızlandırır.Bulaşık deterjanı içine katılması deterjanın yağ çözme ve yıkama gücünü artırır.Bulaşık makinasının temizliğinde kullanılır.Tül ve perdelerin beyazlamasını sağlamak için suya katılarak kullanılır.Fayanslarda oluşan küf ve sabun lekelerini giderir.Çaydanlık ve tencere gibi metaller üzerine uygulanması bu metallere parlaklık kazandırır.Dişleri beyazlatır ve diş fırçasını temizler.Saç boyalarında renk vermek ve kalıcılığı sağlamak için kullanılır.Çamaşır suyu yerine ağartıcı olarak kullanılır.Ağzı sulandırılmış hidrojen peroksit ile çalkalamak nefes kokusunu önler, ağız içindeki bakterileri öldürür ve diş ağrılarını giderir.Çamaşır makinası ve buz dolabı gibi beyaz eşyaların temizlenmesi amacı ile kullanılır.

Hidrojen peroksit (perhidrol) saflık derecesi yüksek, PCB asit işlemlerinde devamlı kullanıyorum.
Solumak zararlı ve elle temasta deri tahriş eder. Eldivenle kullanılmalı.
Temizlik işlemlerinde kullanıldığını, sizden öğrendim
Bundan sonra su ile açıp, eldivenle temizlikte kullanırım
Teşekkür ederim.
Hayırlı işler

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48