Eplanda,10 motorlu kumanda devre çizimi

edo333

Üye
merhaba arkadaşlar 10 motorlu kumanda devresini çizemedim acaba bunla ilgili şemalar varmı elinde olan bi yardım edin lütfen.

Asağıda soruyu ayrıntısıyla soramamanın insanları nasıl çaresiz yaptığıyla ilgili örneği inceliyorsunuz...

Soru sormanın usul ve yolunu öğrenmek ve bu gibi durumlara düşmemek için:

https://www.kontrolkalemi.com/forum/yonetim-mesajlari-amp-duyurular/2215-soru-sormanin-usul-yollari.html

Moderatör tarafında düzenlendi:
10 motorlu kumanda derken motorlar nasıl neye niçin çalısacak?

bitirme tezi bazında bir ödev bu programla yeni yeni ugraşıyorum. ama karışık geldi açıkcası biri ön ayak olsa bende kendimi ilerletirim.

açıklayıcı derken; örnek bi işyerini 10-20 motorla besliyor . buna baglı kumanda devresi vede açık şemasını elpan da çizmem gerekli.

motorlar ne nasıl bir kumanda istiyorsun daha açıklayıcı bilgiler verirsen yardımcı olabiliriz

3 fazlı 10 motolu elektrik tesisatı çekilmiş firmaya kumanda devresi elpan yani cofasoda çizilmiş olucak.daha açıklayıcı derken tam anlamadım.

10 motorlu devredeli proje için
Bu proje ne amaçlı kullanılacak;
ör:Basınç düştüğü zaman devreye girecek istenilen basınça ulaşılmadığı zaman kademe kademe diğer motorları çalıştıracak bir devremi? veya Bantlı bir konveyör sistemini çalıştıracak önce birinci motor sonra diğer konveyöri tahrik edecek motor gibi devremi?
Bu motorların güçleri nasıl olacak? çünkü buna göre motor koruma şalteri, kablo, termik, kontaktör seçilecek.

teknik resim ödevi istiyo bu galiba :D

Forum istatistikleri

Konular
128,220
Kullanıcılar
450,006
Son üye
alany

Yeni konular

Geri