eplan-autocad electrical

örümcekk

Üye
Arkadaşlar autocad electrical da eplan da yaptığım herşeyi yapabilirmiyim. Elektrik kumanda devreleri çizip plc cpu i/o ları sürücüleri çağırıp kumanda devresi klamens bağlantısı enstrüman bağlantılarini vb uygulamalar yapıyoruz. ornegin eplanda otomatik olarak bir kontaktorun kontaklari hangi sayfada onu görebiliyoruz electrical da bu tarz kullanım kolaylıklarida varmı. Her yönüyle düşünürsek electrical eplan in yaptığı ni yapabilirmi.

hocam mesala hangi işlevleri yapamaz. şirkete eplan alınacaktı ve bende eplanı kullanmayı biliyorum fakat şirkette autocad electrical varmış bununla yap elk şemalarını dediler benimde onlara durumu açıklamam gerek

ben autocad elektricalın son versiyonlarını kullanmadım. sembolleri tolbar olarak indirebiliyorsun ama söylediğin gibi kontaklarını felan göstermez malzeme listesi klemens listesi kablo numaralandırması nı eplan gibi yapamaz eplanın yanlış bir çizim var ise generat yaptığın zaman kırmızı yazarak yanlış yapılan hatayı yazıyor autocad de bunun olacağını sanmıyorum..

Arkadaşım autocad electrical daha çok bina elektrik tesisat çizimleri için kullanılan bir programdır.Eplan kadar herşeyi yapamıyorsun..

Çalıştığım firma electrical da pano projelerini çizmemi istiyor fakat bende e plan biliyorum onlara bunun olmayacağıni anlatmam lazım. Makina firması olduğundan dolayı makrolar bile onların gözünde çizgiden ibaret cizersin ne olacak diyorlar

Çalıştığım firma electrical da pano projelerini çizmemi istiyor fakat bende e plan biliyorum onlara bunun olmayacağıni anlatmam lazım. Makina firması olduğundan dolayı makrolar bile onların gözünde çizgiden ibaret cizersin ne olacak diyorlar
Alt yapın varsa öğrenirsin eplan firmasından programı alırken firmayı ara madem autocad bilgin var.Onlarada autocad bilgin olduğunu söyle sana bir iki gün eğitim mutlaka vereceklerdir.

bence durumu anlat öyle olmaz o işler de sen eplan ile devam ...herşeye evet deme hele ki ilk başlarda

Pardon arkadaşlar ben konuyu yanlış anlamışım.Eplan alacak ve sende eplan bilmiyorsun diye anladım kusura bakmayın diğer yorum yanlış oldu

Eplan kullanmadim ama 2 yildir autocad electrical 2014 kullaniyorum gemilerin elektrik projelerini ciziyorum. Kontaktorlerin kontaklarini gosterir BOM listeleri cikartir sayfa atiflarini yapar ancak ogrenmesi kolay degildir ugrasman lazim

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,220
Kullanıcılar
450,007
Son üye
harunppp

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri