enerji taşımada tel seçimi

wifi.memo

Üye
selam arkadaşlar...
enerji iletim olayında belirli güçte nekadar uzunlukta hangi iletkenler kullanacağımızı gösteren şablon şeklinde bişeyler varmı arkadaşlar...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
forumda yeterli döküman olmalı.
emo kütüphanesine göz atabilirsin ilave olarak
Atilla Yunusoğlu'nun kitabını tavsiye ederim.
yine birşey bulamazsan akşam elimdeki dosyaları gönderirim.

ademcelik hocam cevap için teşekkür ediyorum...
atilla yunusoğlunun kitabını okuyorum hatta her okuduğumda kaçırdığım bi yerlerini görüyorum konuların... benimde şuan yanımda kitap yok akşam gidince bakarım ama siz eğer gönderebilirseniz dökümanları gönderseniz süper olur hocam...
tekrar teşekkür ediyorum.
iyi çalışmalar...

hocan yardımın için tekrar teşkkür ediyorum. ama çıkaramadığım bi kaç olay var. mesela bi tanesi; açıda kalan bi direk için açı değerlerini ve bu değerler için hangi direği kullanacagımızı hesap yoluylamı buluyoruz....
buna benzer bi kaç sorum daha var ama kafamda tam olarak toparlayamadım...
herşey için teşekkür ediyorum hocam...

yunusoğlunun kitabında var aslında bunların hepsi wifi.memo hem grafik olarak hemde formül olarak. açı 180 ile 170 derece arasında normal taşıyıcı direk gibi seçersin. eğer 170 dereceden daha küçükse durdurucu direk olarak seçmek zorundasın.kitapta buz yükleri ve iletkenlere göre durdurucu direk seçimleri vardır. iletken ve buz yükünüz belli mi ? ona göre direk travers ve izolatörü seçmek gerekir. şu an kitap yanımda değil yarın bi göz atarım. kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,426
Kullanıcılar
450,343
Son üye
ibrhm_k

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.
Geri