Enerjı Tasarrufu

zeybek

Onursal Üye
Onursal Üye
Arkadaşlar;Sinyal Danışmanlık - Enerji Verimliliğinde Çözüm Ortağınız ismindekı fırma,
bir dostumun calısdıgı işyerıne mürcaaat ederek, elektrık tesısatında hiç bir işlem , masraf, eklenti vs. yapmadan %20 elektrık tasarufu yaptıgını belırtmekde ve karsılıgında bır yılda yaptırdıgı tasarrufun yarısıını talep etmekdedır. Yasallarda neler vardır bu nasıl olmaktadır, bilgisi olan arkadaslarımız varmıdır..,

Yardımlarına teşekkür ederım..

Ücreti peşin mi yoksa 1 yıl sonra mı talep ediyorlar

arkadasım bana da konu yenı geldı,
herhalde işlem yapıldıkdan sonradır. Tahmınım yasalardakı bazı durumlardan ıstıfade edıyorlardır. Sektörlere tanınan ındırımler fılan gibi..

Benim aklıma başka bişey geliyor. Belki komplo teorisi olacak ama şu sözde enerji tasarruf cihazlarını satanların yeni bir pazarlama (dolandırma) stratejisi olabilir. Yani gelip cihazı hibe edip 1 yılda şu kadar enerji tasarrufu yapacaksınız yarısını şimdi ödeyin bize demesinler sakın.

Bana aktarılan, tahmkınde ettiğim, bürokratık yollardan o işletmeye "teşvik belgesi" alarak elektrık birim fiatını düşürtmek. Tarımsal sulama" da oldugu gibi..

İşleyinin sitesindeki vizyonunda şu yazılı:
"Enerji tüketen tesislerin kullanabilecekleri en uygun ve ucuz elektriği performanslarını optimize ederek, müşterilerimize en fazla avantaj sağlayacak şekilde hizmetlerine sunmak. "

Burada yapılanlardan birisi de şu olabilir: İşletmeyi gece-gündüz tarifesine geçirtip, gece çalışmasındaki fiyet düşüklüğünü faturaya yansıtmak.

Referans listesindeki işyerleriyle görüşmek lazım.

Çift terimli puanta geçmek için işlemleri yapar ve fiyatı düşürürler,onun dışındaki herşey hikaye....Bunu da 1 yıldan fazlası için kabul etmeyin,sözleşme yapın...Çünkü bu sizin de yapabileceğiniz bir işlem ...

enerji tasarrufunu aydınlatmada 100 wattlik ampulun verdığı işik 1150 lumel aynı işiği 4 wattlik LED lamba ile aldım bu konuda çalışmalarım var tavsıye ederım

Benim çalıştığım şirkette led lambaya geçtiler. %20 tasaruf sağlandı. 6 ayda yapılan masrafı çıkarıyor.

Benim çalıştığım şirkette led lambaya geçtiler. %20 tasaruf sağlandı. 6 ayda yapılan masrafı çıkarıyor.

Sunay bey;

6 AYLIK KISA BİR SÜREDE; Hangi çeşit aydınlatma kullanıyordunuzda? Led aydınlatmaya geçtiğinizde amortisman süresi bu kadar kısaoldu anlayamadım bizbu ledlerle ilgili olarak 1aylık çalıma yaptık fakat hiç bir firma bize bu süreyi veremedi. Bu led arematürler normallere kıyasla biraz pahalı değilmi? Sakın eleştirdiğimi düşünmeyin sadece 6 aylık amortisman bizim içinde büyük kazançalr sağlayabilir. Paylaşırsanız sevinirim

Birde arkadaşlar bu yeni floresan aydınlatmalarla ilgili bilgisiolan varmı? Daha çok verim vetasarruf birde balast gerektirmeyen sisdtemelerle ilgili. Saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,354
Kullanıcılar
450,212
Son üye
salamakas

Yeni konular

Geri