enduksiyon ocagi

daha yeni 800 derecede sıvı kurşun içinde sulama yapacak
bir sisteme yeni bir bobin sardık. 16 mm bakır borudan
sonra özel bir harçı bobinin etrafına yaptığımız kalıba döktük.
bobinin sargısı üzerine özel bir makaron geçirdik izolasyon için
dediğim gibi pis iş abicim .bu makaron ellerimi çok kaşındırdı,
sonra betonununda amyant içerdiği belli

Son düzenleme:
daha yeni 800 derecede sıvı kurşun içinde sulama yapacak
bir sisteme yeni bir bobin sardık. 16 mm bakır borudan
sonra özel bir harçı bobinin etrafına yaptığımız kalıba döktük.
bobinin sargısı üzerine özel bir makaron geçirdik izolasyon için
dediğim gibi pis iş abicim .bu makaron ellerimi çok kaşındırdı,
sonra betonununda amyant içerdiği belli

piyasada bu işi bilmeyipde çok iyi biliyorum diye geçinen o kadar çok insan varki. Böyle olunca da insanlar piyasada sadece tek tip malzeme var diye düşünüyorlar. Bobin üzerine makaron geçirmek sonrasında toprak kaçak sisteminin çalışma düzenini umarım bozmuyordur.

Bu arada PM den bana isminizi yollarsanız Ergin Bey yine bizde çalışmaya başladı selamınızı iletirim.

evet bobindeki toprak kaçak sistemi iş güvenliği açısından önemli
işini yaptığım yerde böyle bir kaygı yok,ocak çalışırken iletkenlere
dokunmamak lazım herkes bunu bilyior.sistem izole trafolarla besleniyor
fakat bobinleri topraklamakla hiç uğraşmadık.

bu konuda bizi aydınlatırsan seviniriz

ayrıca ergin beye medelin dc sürücülerini sorun
tca 785 entegresini
al bir medel öde bedel

Son düzenleme:
daha önce tca785 entegresini buralarda birkaç arkadaş öve öve bitirememişlerdi. ben de bu entegre devre ile tristör kumanda etmenin zor olduğunu söylemiştim. Ergin Bey bizde şu an da danışmanlık, eskiden üretimciydi.

Toprak kaçak sistemiendüksiyon ocağında 2 amaç ile kullanılır.
1- Can güvenliği; Herhangi bir kaçak olayında operatörü ve sistemi korumak için.
2-Herhangi bir kaza esnasında metal ergitilen kısımdaki astarda (özel silisyum karışımı micron seviyesinden 2-3 mm ye kadar çeşitli büyüklükteki tozdan ibarettir) herhangi bir çatlak oluşup bobine metal temasında, yada yaklaşmasında mal ve can emniyeti açısından sistemi güvenli bir şekilde durdurmak için.

daha önce tca785 entegresini buralarda birkaç arkadaş öve öve bitirememişlerdi. ben de bu entegre devre ile tristör kumanda etmenin zor olduğunu söylemiştim. Ergin Bey bizde şu an da danışmanlık, eskiden üretimciydi.

Toprak kaçak sistemiendüksiyon ocağında 2 amaç ile kullanılır.
1- Can güvenliği; Herhangi bir kaçak olayında operatörü ve sistemi korumak için.
2-Herhangi bir kaza esnasında metal ergitilen kısımdaki astarda (özel silisyum karışımı micron seviyesinden 2-3 mm ye kadar çeşitli büyüklükteki tozdan ibarettir) herhangi bir çatlak oluşup bobine metal temasında, yada yaklaşmasında mal ve can emniyeti açısından sistemi güvenli bir şekilde durdurmak için.

Üstad sana tca785 devremi atacaktım bak onu unuttum :)...

Kolay gelsin hepinize benim bi problemin yardımcı olursanız cok sevinicem:( staj yapıorum endüksiyon ocakları üzerine ama staj defterimi doldurmam gerekiyor bana bu konuyla ilgili gerekli şemalar ve acıklamasında yardımcı olurmusunuz?

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri