enduksiyon ocagi

iki konunu açtım bir yerlere gidilmiyor.bizim gibi eski kafalı insanların anlıyacağı birşeylerle açıklasan daha iyi olmazmı?

elektrik işleri içinde en pis işlerden biridir.potanın bobinini sarmak bir derttir
betonunu dökmek,soğutma sistemi,çoğu malzeme ısıya dayanıklı olmak
zorunda olduğundan hep kanserojen amyant katkılı kaşındırıcıdır.

bu tip eritme ocaklarının güç jeneratörleri çoğunlukla düşük frekanslı ve tristörlü paralel rezonanslı sistemdir.

elektrik işleri içinde en pis işlerden biridir.potanın bobinini sarmak bir derttir
betonunu dökmek,soğutma sistemi,çoğu malzeme ısıya dayanıklı olmak
zorunda olduğundan hep kanserojen amyant katkılı kaşındırıcıdır.

bu tip eritme ocaklarının güç jeneratörleri çoğunlukla düşük frekanslı ve tristörlü paralel rezonanslı sistemdir.

Sn. Manyet0;

Günümüz teknolojisinde bahsettiğiniz asbest içeren malzemeler deredeyse hiç kullanılmıyor diyebilecek kadar az kullanılmaktadır. Kullanıldığı yerler ise eski ve küçük kapasiteli ocaklarda kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi almak isteseniz. Görev yaptığım firmanın web sayfası bir miktarda olsa size yardımcı olacaktır. EGES

Soğutma sistemleri ise artık son dönemlerde daha az su kayıpları olacak şekilde dizayn edilmektedir. her türlü enerji tasarrufuyla birlikte çevreci sistemler bulunmaktadır.

Sn. Manyet0;

Günümüz teknolojisinde bahsettiğiniz asbest içeren malzemeler deredeyse hiç kullanılmıyor diyebilecek kadar az kullanılmaktadır. Kullanıldığı yerler ise eski ve küçük kapasiteli ocaklarda kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi almak isteseniz. Görev yaptığım firmanın web sayfası bir miktarda olsa size yardımcı olacaktır. EGES

Soğutma sistemleri ise artık son dönemlerde daha az su kayıpları olacak şekilde dizayn edilmektedir. her türlü enerji tasarrufuyla birlikte çevreci sistemler bulunmaktadır.

sayın tosun arkadaş eges firmasında çalıştığını söylemen iyi oldu
senin foruma süper katkılar yapman lazım,deneyim bazında
firmanızdan ayrılmış ergin çöl isimli şahısla igbt konusunda biraz
iş yapmıştık,sektörünüzde saygın bir firmadır eges diye bilyorum
uzmanlığın formumuza destek olsun diyeyim ne diyeyim.

benim çalıştığım firmada 15 tonluk 4 adet indüksiyon ocağı mevcut, asbest içeren izolasyon malzemelerinden (çuval gibi malzeme, yanmaz) tüm ocak yorklarında mevcut.

benim çalıştığım firmada 15 tonluk 4 adet indüksiyon ocağı mevcut, asbest içeren izolasyon malzemelerinden (çuval gibi malzeme, yanmaz) tüm ocak yorklarında mevcut.

Yanılmıyorsam sizin cihazlarınız 1993 yada 1994 yılı imalatıdır. o yıllarda bobini dış etkenlerden korumak için kullanılıyordu ancak şu an da bizim imalatımızda bobin izolasyou için sadece silikon bazlı bir kumaş kullanılmaktadır. Ayrıca izoplan dak kullanmamaktayız.

Ancak York denen malzeme sanıyorum Yoke olacaktır (türkçesi şönt). Ve sadece silisli M5 saçtan imal edilir. izolasyonlarında eskiden asbest içeren malzemeler kullanılabiliyordu ancak hem fiyat hemde sağlık açısından başka malzemeler kullanmaktayız.

Yanılmıyorsam sizin cihazlarınız 1993 yada 1994 yılı imalatıdır. o yıllarda bobini dış etkenlerden korumak için kullanılıyordu ancak şu an da bizim imalatımızda bobin izolasyou için sadece silikon bazlı bir kumaş kullanılmaktadır. Ayrıca izoplan dak kullanmamaktayız.

Ancak York denen malzeme sanıyorum Yoke olacaktır (türkçesi şönt). Ve sadece silisli M5 saçtan imal edilir. izolasyonlarında eskiden asbest içeren malzemeler kullanılabiliyordu ancak hem fiyat hemde sağlık açısından başka malzemeler kullanmaktayız.

tesis 1999 yılında kurulduğuna göre ocaklar o yıl imal edilmiş olabilir. ocak markaları eges değil abb. silikon bazlı kumaş nasıl bir şey? asbest içeren o çuval gibi malzemenin yerini tutarmı acaba ???

Tabiki biz şu anda asbest içermeyen battaniye kullanıyoruz. Ayrıca hatırlatman iyi oldu 15 tonluklar sizin üretime 1999 da geçtiyse eğer sistem daha önce devreye alınmış ta olabilir. bizde birçok şeması ve çizimi bulunmaktadır. Unutulmaması gereken. 1992 ila 1996 yılarında belli güçlerin altındaki endüksiyon ocaklarını ABB ye BİR TÜRK FİRMASI OLAN ŞİRKETİMİZ yapıyordu.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri