encoderi plc ile nasıl çalıştırabilirim

eyuuup

Üye
arkadaşlar bu konuda yardım ederseniz sevinirim:):)

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Enkoder çıkışını plc nin hızlı veya çok hızlı sayıcı girişlerine bağlamalısın. Kablolarının bağlantısını da enkoderin modeline göre söyleyebiliriz.

100 pls lik rotary encoderin plc içindeki adresleri ve varsa örnek sade programı şimdiden teşekürler

arkadaşlar benimde bu konuyla ilgili benzer bir sıkıntım var. encoder tanıtırken yada bağlarken programlarken neler yapılmalı hiç bir fikrim yok. buna karşılık forum içindede anlayabileceğim detaylı bilgide bulamıyorum.bu konuyla ilgili örnek bir ladder programı ve anlatımı olan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum.yada bana x ekseni boyunca hareket eden bir motorun +300mm de ve 000mm mesafeleri arasında ileri geri çalışacak şekilde bir örnek devre çizip paylaşa bilirmisiniz. şimdiden sonsuz teşekkürler.

arkadaşlar benimde bu konuyla ilgili benzer bir sıkıntım var. encoder tanıtırken yada bağlarken programlarken neler yapılmalı hiç bir fikrim yok. buna karşılık forum içindede anlayabileceğim detaylı bilgide bulamıyorum.bu konuyla ilgili örnek bir ladder programı ve anlatımı olan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum.yada bana x ekseni boyunca hareket eden bir motorun +300mm de ve 000mm mesafeleri arasında ileri geri çalışacak şekilde bir örnek devre çizip paylaşa bilirmisiniz. şimdiden sonsuz teşekkürler.

Hocam bu istediklerin tamamen kullanacağın sisteme bağlı olarak farklı uzmanlık ister. Simotion mu kullanacaksın, Clx5000'in axis kartlarını mı ya da başka bir motion sistemi mi kullanacaksın. Belirtirsen buna göre cevap verilebilir.
Selamlar.

Soru hatalı ve eksik hangi marka PLC veya kontrol ünitesi kullanılacağı belirtilmediğinden sorunun cevabıda bir zavallı muamelesi görmüş...

hangi marka plc ve nasıl bir sistem tam olarak bu bilgileri verebilirmisin

önce encoderle nasıl bir işlem yapmak ve bu işlemi hangi plc ile gerçekleştirmek istedi,ğine karar verirsen o zaman yardım alabilirsiniz.

arkadaşlar plc olarak s7 200 encoder olarakta rotary encoder model E50S8-300-3-T-24 black :Out A whıte:Out B orange :OutZ brown:+V blue :0V SHIELD: FG kullandığımızı düşünerek cevap verebilirseniz sevinirim.yapılmak istenilen uygulama kabaca lineer dişli üzerine bağlı bulunan bir dinamik frenlemeli bir asenkron motor start verildikten 50mm sonra duracak olduğu yerde 5 sn bekleyip tekrar hareket aldığında bu sefer 150mm de duracak orda 3 sn kalıp tekrar 00mm ye gelip ikinci startı bekleyecek bununla ilgili ladder diyagramı ve acıklaması olursa çok memnun olurum.ayrıca sizin kendi hayal gücünüzün ürünü olan bir uygulamanın ladder programı açıklaması ile birlikte beni fazlasıyla tatmin eder.şimdiden teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri