En hızlı PLC hangisi?

Phoenix Contact RFC 4XX Serisinin özelliklerini incelemeni tavsiye ederim, 0,001ms lik bir hız ürün pdfinde belirtilmiş, fakat fiyatı seni korkutmasın.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Arkadaşlar "PLC'nin hızı" derken neyi kastettiğiniz net olmalı, çünkü bahsettiğiniz hız kullanılan komuta göre değişir. Kataloglarda tabii en hızlı olanlara göre yazılır. Örneğin bir LD komutu bir mikro saniyeden az bir süre alırken, 32 bir floating point 4 işlem yapmak birkaç mikro saniye alabilir...

Ayrıca bazı marka PLC'ler, bazı tip komutlarda rakiplerinden iyiyken, başka komutlarda durum tam tersi olabilir, bu kullanılan işlemcinin mimarisine, PLC içerisindeki firmware'e vb. etkenlere bağlıdır...

Su an en hizli ve yeni cikan Avusturya firmasina ait Rüzgar gülündeki teknolojide ve Avusturya yüksek mühendislik fakultelerinde Hocalarinda kullanip ve tesvik ardigi Bachmann firmasina ait PLC pratik kücük,kullanisli ve hizli saygi ve hürmetlerimle.
Bunu bir fuarda bir Profösör ifade etmisdi ve uygulamali olarak göstermisdi.
Saygilarimla
Avusturyadan

Vipa katoloğunda incelerken gözüme takılmıştı 50.000 satırlık bir programı 1ms gibi bir sürede taradığı yazıyordu fakat hangi cpu olduğunu hatırlamıyorum.

Farklı marka Plc lere bir program yazılarak bir Conter nesnesine her taramada 1 sayı eklenebilir böylece birim zamanda nekadar saymış öğrenilebilir.

bence ;
- en hızlı plc en hızlı yazabildigin plc dir.
- programı bedava olsun
- programlama kablosu bedava olsun ( benim tercihim ethernet kablosu )
- tüm ekranlarla haberleşsin
- Scada sistemleri ile kolay entegrasyon
- modüler analog ve dijital giriş çıkış modülleri olsun
- fiyatı da güzel olsun tadından yiyemezsiniz :)

Omron PLC'nin 11 nS/instruction hızda çalıştığını biliyorum. Ama en hızlısımıdır, bilemem.

Arkadaşlar "PLC'nin hızı" derken neyi kastettiğiniz net olmalı, çünkü bahsettiğiniz hız kullanılan komuta göre değişir. Kataloglarda tabii en hızlı olanlara göre yazılır. Örneğin bir LD komutu bir mikro saniyeden az bir süre alırken, 32 bir floating point 4 işlem yapmak birkaç mikro saniye alabilir...

Ayrıca bazı marka PLC'ler, bazı tip komutlarda rakiplerinden iyiyken, başka komutlarda durum tam tersi olabilir, bu kullanılan işlemcinin mimarisine, PLC içerisindeki firmware'e vb. etkenlere bağlıdır...

Katılıyorum...
İlave olarak programcının program yazarken kullandığı algoritma da çok önemlidir. Ama bu PLC'nin hızından çok programcının yeteneğini gösteren bir olgudur.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,252
Kullanıcılar
450,067
Son üye
ERENLER04

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri