EMO Bizim Yanımızda Değil!

Birol Bey selam ederek sözlerime başlıyorum.

Elektrik mühendisler odasının meydanlarda toplanarak istiklal marşı ardından 1 dk saygı duruşunda bulunarak ve akabinde olaysız şekilde dağılarak bir çözüm üretemez.
gerek telekomun özelleşmesi gerekse tedaşın özelleşmesi karşısında EMO ne yapmaktadır.
hangi özelleştirmeyi durdurabildi.
hangi düzenlemeyi yürürlüğe koyabildi?
toplanarak çözülecek şeyler değil bunlar.
Şimdi de HES için toplanıyoruz ama sonucun nafile olacağını da biliyoruz.
hiç olmazsa toplanmayalım trafik rahat etsin.
elektrik mühendisler odasının teknik bir yapısı yoktur.
vakti zamanında proje hazırlarken emo yönetiminde yer alan 3 mühendise bir sorarım ama aldığım cevap farklı farklıdır.
ve hiç bir mühendis şu yönetmeliğin şu maddesine istinaden bu şekilde olacak gibisinden birşey demez.
varsa yoksa tecrübeye dayalı yorum yapılır. varsa yoksa kulaktan dolma bilgilerle yorum yapar.
işte bu yüzden elektrik mühendisler odasının teknik hizmetten uzak olduğunu düşünürüm.

İyi çalışmalar.

birol bey güzel anlatmışınız iyi hoş ama inşşat muh. odası eğitimlerini çok makul fiyatlar karşılığıu verirken ve birçok eğitim verirken bizim emo şubelerimiz niye yapamıyor.Akşama kadar oturup çay içmekle proje üretilmez.Bakın STK demişiniz güzel.Ama miting yapmakla hangi hakkınızı kazandınız devletten ? özelde mühendis 1000tl maaşa çalışanlar var.En az ücret 1800 lira belirlenmiş. Bunu bile özele yaptırım uygalayamadınız.Firma patronlarına emo da maalesef peşkeş çekmektedir. Eğitimler derhal artırılıp üniversitelerin eğitimine katkıu sağlamaktır. Hükümetler mitingleri artık ciddiye almaz , ülkeyi kaosa sürüklemekle bişey kazanılmaz.Açık ve net söylüyorum hükümet yandaşı değilim ama gerçek şudur ki bir stk benim hakkımı savunmuyorsa maaşımı sosyal haklarımı alamıyorsa eğitim ücretlerini düşük tutamıyorsa meydana çıkıp laf olsun ,biz yaptık demek için YANİ biz dedik söledik engel olamadık biz demiştik. Yapı-denetim saçmalığını engel olun özel özeli denetlemez ...:)

Yorumları okuyorum da ne kadar suçu başkalarına atmayı seviyoruz.EMO bizim temsilcimiz ama aidat ödemekten başka uğramayız.bu şikayetimizi sekretere dahi anlatamazken internette herkesi suçlarız. Madem yönetimi beğenmiyorsun bir sonraki başkanlık seçiminde aday ol arkadaşım.Neyin eksik?Sen mühendis değil misin? Bu arada emonun görevi teknik eğitim vermek değildir. Okuduğun okulda lasaydın der geçer. Belki emo siyasette aktif olmasa bize zararı olacak ne türlü yasalar çıkacak. Bu nedenle bir sıkıntımız varsa bu mücadeleyi hep birlikte verelim ama aktif olarak. Pasif eleştirilerin kimseye faydası olmaz diye düşünüyorum.
Saygılar.
emo söyleyin bana hangi yasayı engelledi! en düşük ücret yasa ile muhendısın 1800tl emo yapı denetımde muhendısın kaç para aldıgını biiliyor bizi niye savunmuyor. aday ol demişin .aday olmak kolay mı sana yedirirlermi emoda başkanlığı önünü kesmek için susturmak için herşeyi yaparlar demokrasi diyoruz ama emo da demokrasi yok daha ....

valla emo ya geçen sene ögrenciyken gtitim belki faydalanırız diye baktım hep siyaset muhabbetleri kısacası emo yu eleştirenlere neden eleştiriyorsun denemez bence çünkü saymakla bitmez ömrü alır :D

Değerli GENÇLER,

Yukarıdaki (Haklı/Haksız) eleştirilerinizi EMO ya ilettim.

Haklı olanlar var tabii ki, örneğin kurs ÜCRETLERİ gibi...

Haksız olan ise, EMO'nun siyaset yapması.

EMO bizim en önemli ve yasal Sivil Toplum Kuruluşumuzdur (STK).

Demokrasilerde (STK) olmazsa demokrasi OLMAZ.

Ülke-Kamu-ÜYE ÇIKARLARINI korumak ve kollamak TMMOB nin ve Ona bağlı Odaların YASAL GÖREVİDİR. (6235 sayılı yasa)

Ne yazık ki Meslektaşlarımızın bir çoğu bunu bilmemekte, bunun bilincine varamamaktadırlar.

Bu sebeple EMO'ya üyelik bile İHTİYARİ (yani isteğe bağlı) hale getirlmiştir. (12.Eylül.1980 - CIA Darbesi ile)

Şimdi de TMMOB nin bu YASAL GÖREVİ elinden alınarak HÜKÜMETE verilmektedir.

Akkuyu'da NÜKLEER yapılmasın, bir çok yerde HES' ler yapılmasın, Türkiye'nin vatan toprakları SATILMASIN, Özelleştirmelerle TÜRK Sanayisi BİTİRİLMESİN, vs... demek bizlerin en doğal HAKKIDIR.

Özelleştirmeler ile TELEKOM GİTMİŞTİR. TEDAŞ GİTMİŞTİR... Buralarda çalışan binlerce işçi ve meslektaşımız İŞSİZ kalmıştır...

Türkiye YAPILANLARI YIKARAK bir yere VARABİLİR Mİ ?

Sümerbank,....... Şeker Fabrikları YOK EDİLMEKTEDİR...

Bütün bunlara tabii ki SES ÇIKARMAK gerekmektedir...

İşsizliğin, ücretlerin, Eğitimin, SAĞLIĞIN ne hale geldiğini hiç kimse görmemezlik EDEMEZ...

İŞTE SİZLERİN ve ÜLKENİN GELECEĞİ YİNE SİZLERE BAĞLIDIR...

Merak ediyorsanız, www.birolyilmaz.com daki kitaplarımı okumalı ve DÜŞÜNMELİSİNİZ.

Türkiye'nin ne denli BADİRELER içinde olduğunu, hergün yaşamıyor musunuz ?

Bir de şunu unutmayın ki, eğer siz çalışmaz gayret etmezseniz EMO da Türkiye de hiçbir şey yapamaz...

EMO da çalışanlar arasına katılıp, bugün beğenmediğiniz şeyleri DÜZELTMEK SİZE BAĞLIDIR...

Orada çalışanlar, hiçbir ÜCRET-MENFAAT temin etmezler. Çalışmalar sadece ÖZVERİYE dayanır. Yani tamamen FEDAKARLIKTIR.

Siz bunu yapmıyorsanız, o zaman EMO'da DEĞİŞMEZ aynı şekilde devam eder.

Hepinize sevgiler,

(1986-1988 EMO MYK Üyesi - 2 yıl ücretsiz emek ve zaman verdim.)

Birol YILMAZ

siyasi içerikli kitap reklamı yasak değilmiydi sayın yöneticiler.

sayın emir bu sitede sizde yöneticilik yapmış bir üyemiz olarak burada şikayet et butonunun görevini biliyorsunuz.

Uyarınız için teşekkür ederiz

Son düzenleme:
mühendislik dışında siyaset yapmayı çok seviyoruz biz! mühendislik yapmak, destek olmak yerine daha farklı yerlerde bulunmak hoşumuza gidiyor

tebrikler emo..!!!! stk olarak mühendis çalışma konuları üzerine yoğunlaşacağına şırnak uludere'de 35 kişinin ölümü üzerine yazı yayınlamışlar sitelerinde.demişler ki
"ULUDERE‘DE YARATILAN KATLİAMIN HİÇBİR GEREKÇESİ OLAMAZ!"Kürt sorununun çözümü" adı altında atılan adımlar artık sivil ve masum insanları da içerisine çeken bir ölüm girdabına dönüşmüş durumdadır. 29 Aralık 2011 tarihinde Şırnak‘ın Uludere ilçesinde yaratılan katliam mantığı ve sözleri kilitlemiştir.
Bugün, bilincimiz ve vicdanımız ölüm girdabının içerisine doğru çekilmeye çalışılmaktadır. Sonuçları ölümü doğuran politikaların hiçbir makul gerekçesi olamaz.
Yaşanan katliamdır. TMMOB, bu katliamı yaratanların açığa çıkarılması için atılacak adımların insanlık adına takipçisi olacaktır." altında emo başkanı imzası var bize mi düştü bunları söylemek takipçisi olmak bu ulkede savcı var asker var siyasiler var bize ne ha bize ne!!!! herkes bildiği işi yapmadığı için bu ülke gelişmiyor, mühendisiz biz ,asker siyasetçi korucu değiliz ....herkes kendi işini yapsa bu ülke çoktan gelişirdi

tebrikler emo..!!!! stk olarak mühendis çalışma konuları üzerine yoğunlaşacağına şırnak uludere'de 35 kişinin ölümü üzerine yazı yayınlamışlar sitelerinde.demişler ki
"ULUDERE‘DE YARATILAN KATLİAMIN HİÇBİR GEREKÇESİ OLAMAZ!"Kürt sorununun çözümü" adı altında atılan adımlar artık sivil ve masum insanları da içerisine çeken bir ölüm girdabına dönüşmüş durumdadır. 29 Aralık 2011 tarihinde Şırnak‘ın Uludere ilçesinde yaratılan katliam mantığı ve sözleri kilitlemiştir.
Bugün, bilincimiz ve vicdanımız ölüm girdabının içerisine doğru çekilmeye çalışılmaktadır. Sonuçları ölümü doğuran politikaların hiçbir makul gerekçesi olamaz.
Yaşanan katliamdır. TMMOB, bu katliamı yaratanların açığa çıkarılması için atılacak adımların insanlık adına takipçisi olacaktır." altında emo başkanı imzası var bize mi düştü bunları söylemek takipçisi olmak bu ulkede savcı var asker var siyasiler var bize ne ha bize ne!!!! herkes bildiği işi yapmadığı için bu ülke gelişmiyor, mühendisiz biz ,asker siyasetçi korucu değiliz ....herkes kendi işini yapsa bu ülke çoktan gelişirdi

gerek türkiye odalar ve borsalar birliği gerekse elektrik mühendisler odasının görevi değildir bunlar.

Evet bir meslek odasından çok ticarethane gibi çalıştıklarını düşündüğüm zamanlar çok oluyor !
Biz mühendisleri temsil edecek kalite ve aktiviteye sahip değiller maalesef.

Söylediklerinizde haklısınız... Ancakkk...
9 direkli 50 KVA bir OG projenin fiyatı 6500 TL... 10 direk olunca 8500 TL Yani iyi para...;)
Fiyat politikaları konusunda oldukça iyiler... :)
Küçük bir şehirde projeci mühendis olun... Küçük bir büro... Gelsin paralar... :D

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,228
Son üye
Aydinyilmaz20

Yeni konular

Geri