Em231 analog hatalı okuma

TC girişine 50 mV seviyesinde sinyal uygulayın. Ne okuyorsunuz? Okuduğunuz değer değişiyor mu?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
evet .. ama şu 50mv bşraz problem olucak sanırım.. kelibrator harcinde nasıl 50mv bir kaynak bulabilirim ?

24 mV da olur :) 100K ve 100 Ohm iki direnci voltaj bölücü olarak kullanın. İki direnci seri bağlayıp PLC üzerindeki 24 V'u uygulayın. 100 Ohm direnç üzerinden yakl 24 mV elde edersiniz.

:) Sayin Puck .. 83.5 °C sabit deger okuyorum.. normalde ne gostermesi gerekir ?

600++ bir değer olmalıydı sanırım..

Moderatör tarafında düzenlendi:
CPU ve modülün 24 V DC beslemesi tek güç kaynağından mı, iki ayrı güç kaynağı mı var? Farklı güç kaynaklarında 0 V (M) uçlarını birleştirmelisiniz.

Aklıma başka bir şey gelmiyor maalesef :(

Son düzenleme:
CPU ve modülün 24 V DC beslemesi tek güç kaynağından mı, iki ayrı güç kaynağı mı var? Farklı güç kaynaklarında 0 V (M) uçlarını birleştirmelisiniz.

Aklıma başka bir şey gelmiyor maalesef :(

:( tek guc kaynagı takılı.. 2 tane modulum var 2 modulde aynı sekilde calısıyor..

Ozur diliyorum konuya bıraz ara verdim.. Arkadaslar benım sorun hala devam edıyor .. :-(

Ekli dosyalar

• hata.jpg
    hata.jpg
    93.5 KB · Görüntüleme: 32

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,052
Son üye
Fatihkaya00

Yeni konular