Eleman Sorunu

Suçlu, bu ülkeyi yönetemeyen kötü yönetimindir. Yukardakiler 9.000 lira maaş alsın, çoluğu çocuğu özel hastaneden faydalansın, emekçiye gelince 650 lira asgari ücret biçilsin. En kötü kira olmuş 450 lira ve doğalgazı bile yok. Yol ücretine yeni zam gelmiş ve iett yüzde 16 zam yapmış. Asgari ücrete zam olayına gelince 4+4 zam yapılsın. Aziz nesin doğru demiş. Bizim milletimiz adam olmaz. İşveren işçisini kullanır, işçi ise işverenden çalar. Geçinip giderler. İkiside farkındadır durumun ama aldırış etmezler. Kıçına bir tane kontrol kalemi ve pense takan elektrikçi olduktan sonra belgeli elektrikçiler sürünmeye mahkumdur.

suçlu bizi.suçu başka yerde aramayalım.üreten biziz biz olmasak yani emekçiler o patronun parası hiçbir halta yaramaz .ama adamlar bizden az olmasına karşın daha örgütlü.bizde örgütlenme ve biz olma duygusu yok.adamlar dünya genelinde örgütlüler biz işçiler bölük pörçük.dünyadaki tüm işçilere nal toplatıyorlar.bugün avrupadaki işçilerin 20 sene önceki hakları yok.tüm dünyada kazanılmış haklar tırpanlanıyor.neden işçilerin enternasyonel olamamasından.bugün bir almayadaki işçinin hak gasbı benim sorunum olmalı bir vietnamdaki hak gasbı benim sorunum olmalı bizim sorunumuz olamalı çünkü sıra sana gelecek.ancak konuşuruz fabrikada sendikal çalışma olunca kaçarız hadi arkadaşlar şu olaya karşı birleşelim kaçarız yada satarız kendince işinden olma korkusu işinden olmasan ne olacak köle gibi çalışırsın.bakın daha 15 yıl öncesine kadar adamlar f tipleri ölümdür girmeyiz diye bas bas bağırıyorlardı ölüm orucu yaptılar direndiler ama kimse tınlamadı hatta hücreleri gaztelerde tv otel odası gibi gösterdiler ama millet onlara terörist gözüyle bakıyordu sesimizi çıkarmadık.şimdi o hapisanelere girenler ergenakon vb davalardan yandım anam diyorlar .demem şuki yapılan her gasp bugün sana dokunmuyor gözükebilir ama sonra sonrası

kesimlikle haklısın burada baska seylerde yazardım ama ıslerıne gelmeyenler hemen yasaklıyor yenı adresle alabılırız halbukı

cidde de 1600 usd ye calısacak tc vadandası TÜRK usta bulamadık var yap hesabını

hademe 1400 tlayalı alır elektrık ustası ceryancıdır ıkı kablo baglar ya 700 yeter ona keatak

hep patronun masrafı agırdır zor kazanmaktadır

arkadaslar sıze yemın ederım kı soyle ılan vardı gecen gun ızmır de bır gazetede asgarı ucretle calısacak genc dınamık serı hızlı ehlıyetı olan elektrıkcıler asgarı ucret ılk ay sıgorta yok calısma saatı esnek mesaı yol yol ve de yemek yok ıkı pazarda calısacak yuh dedım ve ıcımden sovdum ana avrat

ve bu lıste boyleee surer gıder

İş Tanımı: İSTANBUL TUZLA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDEKİ FABRİKAMIZDA,
makina imalatına yönelik otomasyon çözümleri üretmek adına, mümkünse siemens tecrübesi olan, plc, hmi, sürücüler, pano montajı ve elektrik projesi tasarımı ile ilgili programlama ve tasarım programlarına vakıf, mekanik yeteneği olan, ehliyeti olan ve askerliğini yapmış, elemanlar alınacaktır. mümkünse gebze tuzla pendik ve kartal civarı ikamet etmeleri tercih sebebimiz olabilir. ücretler tecrübeye dayalı olarak dolgundur. her türlü sosyal imkanlar mevcuttur.

makina imalatı gibi katma değeri yüksek olan alanımızda kendinizi de yetiştirebileceğiniz bir ortamda imkanların sınırsız elde edildiği bir fabrikada görev almak istiyorsanız, tecrübeniz ve eğitimleriniz de bu yönde ise sizlerden haber bekliyorum. dediğim gibi siemens ağırlıklı çözümler üretiyoruz. siemens in bütün donanımlarını kullanmaktayız. ve sıradışı makinalar imal ediyoruz. bu ilan sizi heyecanlandırdı ise ve kriterlere (hepsi bir arada olmak şartımız yoktur. lütfen danışınız. mail atınız.) yakınım diyorsanız buyrun

ilan bu bende işe talip olduğumu yazdım.altınada şu an aldığım maaşı yazdım.2700 cevap olarak sizin için bu bedeli alamam.ilginize teşşekkürler.yani yukarıdaki tecrübelerin olacak maaşında 1500-1700 olsun istiyorlar varın düşünün

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri