elektronik parça temini

betmen

Üye
arkadaşlar bir çalışmamda lojik kapılardan ve, veya kapılarını kullanmak istiyorum bunları bir başına temin edebilirmiyim yani bir tek ve kapısı piyasada bulunuyormu..

Öyle bakkaldan ver bir sakız dercesine bir ve kapısı aramak sizin zamanınızı harcar düşüncesindeyim çünki bu kapılar tek parça halinde bildiğim kadarı ile yok anca tek parça halinde entegre olarak var ve bir entegrede 4 adet ve kapısı var tabii entegresine görede değişiyor...

Ayrıca devrede entegre kullanmak istemiyorsanız en basit yolla bikaç transistör kullanarak ve kapısının mantığını oluşturup kullanabilirsiniz fakat tek parça halinde bulamassınız...

Sn.betmen

Entegre kılıflarında tek and & or kapılarını Sn. has_artvin_li de dediği gibi Türkiye de elektronik malzeme satan firmalarda stok olarak bulmanız zor. Fakat tekli kapı da yok değil. İlla tekli kapı kullanmak istiyorum derseniz Single-Gates Product Home from Texas Instruments linki incelemenizi tavsiye ederim. İyi çalışmalar

arkadaşların dediği gibi türküyede tekli dijital kapı bulamazsınız yurt dışı siparişleri 3-4 haftada anca elinizde olur fiyatlarıda cabası:))
en iyisi 10-20 kr a entegre almak bence. kodlarını biliyorsundur ama yinede yazayım, ben bilmediğim zamanlar öğrenebilmek için çok cebelleşmiştim belki bilmeyen vardır benim gibi fazla uğraşmasın:)))
74hct00=vedeğil
74hct02=veyadeğil
74hct04=değil
74hct08=ve

Forum istatistikleri

Konular
128,325
Kullanıcılar
450,167
Son üye
oygg

Yeni konular