Elektronik Aygıtların Hangilerinde PIC Kullanılıyor?

44 nin içerisinde 14 den 3 kadar var !

Benim gençliğimde o kontrol ünitelerinden siemen de de yoktu.
Onların yerine dolaplar dolusu kontaktör+sw+delikli bantlar+zaman saatleri+dc motorlar kullanırdık , gördünmü hiç ?
Bazılarının hayallerinden de fazlasını gerçekleştirdikten sonra bu kabil işler iş olmakdan çıkıp oyuncak oluyor.
Bir günde sende amaç sandıklarının araç olduğunu fark edip onlarla istediğin gibi oynayacak seviyeye geldiğinde anlarsın neden oyuncak dediğimi.
Küçük gördüğümden değil !

şerit bantlar, kasetle yüklenen programlar,
fırçalı motorlar, dolap yığını röleli 110 v valfli hidrolikler ile de çalıştım. hala uğraşıyorummm....
ama işimden hiç memnun değilim o ayrı.

Bence olayı pic atmel vb diye düşünmek yerine, nasıl bir mikrodenetleyiciye ihtiyacımız hangisi bizim işimizi en ekonomik ve güvenli şekilde çözer diye olaya bakmak doğru olur. Pic'in bir sürü serisi var 16F84'ün ihtiyacımızı karşılamadığı yerde gider 8f veya 32f serisi kullanırız veya pic babamızın oğlunun firması değilya hangi mikrodenetleyici uygunsa onu kullanırız. Ne kullandığımızdan çok neyi nerede ve nasıl kullandığımız önemli sanırım.

aRÇELİK ÇAMAŞIR MAKİNESİ devir kartında görmüştüm...

eski bir psu a görmüştüm PIC 18 pinliydi sanırım. çoğu cihazda PIC mevcut, bizim arçelik çamaşır makinesindede Atmel atmega32 kullanmışlar herşeyini o kontrol ediyor öndede display ekranı var baya kullanışlı sanırım. PIC de kullanılıyormuş makinelerde

Hocam savunma sanayii derken askeriyede bi yermi yoksa guvenlik sistemleri ureten bi furmami?

GT-S5300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Forum istatistikleri

Konular
128,272
Kullanıcılar
450,098
Son üye
akaremir31

Çevrimiçi üyeler

Geri