Elektrik sayaç

merhaba,
sitede elektrıkli araç için süzme saat cekilip site sakınlerinin aracını sarj etmek yasakmı

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
cezası
tedasta
sitede bir sakin site elektriğine baglamak için süzme ssat almış ve baglandı sayactan kw bildirip siteye tükettiği kadar makbuzla ödeme yapmakta site genel kurulundan onay alınmış ise sorun olurmun cezası varmı

cezası
tedasta
sitede bir sakin site elektriğine baglamak için süzme ssat almış ve baglandı sayactan kw bildirip siteye tükettiği kadar makbuzla ödeme yapmakta site genel kurulundan onay alınmış ise sorun olurmun cezası varmı
Yönetim fatura hesabını nasıl yapıyor. Satıştan kar alıyor mu?

Nasıl tahsil edildiğini sormuyorum, yönetim tüketilen elektriğin kWh ücretini neye göre hesaplıyor? Tüketim yapan tükettiği 200 kW için normalde X Tl ödemesi gerekirken bunu yönetime X+Y Tl şeklinde mi ödüyor? Yani yönetim bu satıştan Y Tl gibi bir kar alıyor mu onu soruyorum.

süzme sayactan bidiriliyor hesaplanıyor tahsılat makbuzu ile kesiliyor.
sorun tahsılat değil sorun bu iş için süzme saat takılıp tahsilat makbuzu ile tahsılat yapılması tedasta problem oluormu ceza gelirmi

Evet sorunlardan biriside tahsilat. İki kere yönetim kar alıyor mu diye sordum cevaplamadınız. Yönetim bu kullanımdan kar alamaz alırsa yönetmeliklere aykırı hareket etmiş olur. Kolay gelsin.

Bu sıkıntılı bir durum. Çünkü belli kw'ye kadar birinci kademe, ondan sonra yüksek kademeden kw ücreti hesaplanır. Dolaysıyla ilk şarjda 240 kw sınırı aşılır ve fatura zamlı tarifeye geçer. Bu da itiraz yoksa çözülebilir. İşletme tek faturayı dikkate alırsa sorun yok. Şarj sarfiyatı kullanan kişilerden toplanıyor olayına karışırsa sorun olabilir. Mantıken kar amacı gütmüyorsa fatura tutarı toplanıyorsa sorun olmaz diye düşünüyorum. Site deyince çatlak ses, itiraz olma ihtimali yüksek. Ve şikayet edilirse işletme gereğini yapar. Normalde sitelere takılan için ayrı bir abonelik alınıyor mu yoksa mevcut asansör gibi ortak abonelik üzerinden mi yapılıyor bilmiyorum.

kar almıyor tedastan yansıtılan kw birim fiyatı direk yansıtılıyor
site aboneliğinden çekilen bir süzme saat

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri