Elektrik Proje Fiyatlandırması ve Detayları

Direk olarak hangi vilayette oturuyorsan o ildeki EMO'ya danış, ellerinde fiyatlandırma cetveli var. projesini çizeceğin okulun mahaline göre emoya ödemen gerek harç, KDV falan değişiyor. O yüzden vereceğin fiyatın yarısı otomatik olarak emoya gidecek.Ona göre boşuna zahmet çekme..

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Arkadaşlar, bu siteye mesleki yada diğer tecrübelerimizle yardımcı olabilmek için kayıt oldum.Yardımcı olmak olayı iyi güzelde arkadaşımız bu sorduğu soruların cevabını hiç bilmeden işi alıyor (hemde okul ve hemde bir kamu binası) sonrada yardım bekliyor.Bu kadar soruyu ve sonucunu bilemeyen birisine kusura bakmayın yardımcı olamam,zaten işten muhtemelen hayır gelmeyecektir.O okulda belki çocuğum, belki yeğenim okula gidecek.Ve sonrasında belki gözyaşı. Bence bırakalım hangi vicdanlı yetkili o işi verdiyse o yardımcı olsun diye düşünüyorum.Böyle konularda sadece elektrik işleri değil tüm işlerde düşüncem böyle.Belki çok katı düşünceli yazdım fakat fikrim budur.Bu arkadaşın iyi niyetli olduğunu umarak yinede işlerinin rast gitmesini dilerim.

Arkadaşlar, bu siteye mesleki yada diğer tecrübelerimizle yardımcı olabilmek için kayıt oldum.Yardımcı olmak olayı iyi güzelde arkadaşımız bu sorduğu soruların cevabını hiç bilmeden işi alıyor (hemde okul ve hemde bir kamu binası) sonrada yardım bekliyor.Bu kadar soruyu ve sonucunu bilemeyen birisine kusura bakmayın yardımcı olamam,zaten işten muhtemelen hayır gelmeyecektir.O okulda belki çocuğum, belki yeğenim okula gidecek.Ve sonrasında belki gözyaşı. Bence bırakalım hangi vicdanlı yetkili o işi verdiyse o yardımcı olsun diye düşünüyorum.Böyle konularda sadece elektrik işleri değil tüm işlerde düşüncem böyle.Belki çok katı düşünceli yazdım fakat fikrim budur.Bu arkadaşın iyi niyetli olduğunu umarak yinede işlerinin rast gitmesini dilerim.
zaten sizin gibi düşünenler yüzünden yeni gelen mühendisler piyasada tutunamıyor.bu nasıl arkadaşamıza yardım etme tarzıdır anlayamadım . resmen yardım yerine hikaye yazmış

zaten sizin gibi düşünenler yüzünden yeni gelen mühendisler piyasada tutunamıyor.bu nasıl arkadaşamıza yardım etme tarzıdır anlayamadım . resmen yardım yerine hikaye yazmış

asıl hikaye yazan sensin. adam doğru sölüyor. ben hiç kimseden yardım almadan öğrendim bu işi. aklın varsa yaparsın yoksa böl yalvarır durursun. yok genç mühendislerin önü açılcakmış yok bilmem neymiş. Hikaye bunlar. Ben de 5 sene önce mezun olduğumda hiç bişey bilmiyordum. Kendim araştırdım didindim öyle bi yerlere geldim. Ama bu arkadaş hazıra konmaya çalışıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,381
Kullanıcılar
450,262
Son üye
EminFurkan

Yeni konular

Geri