Elektrik Mühendisi Olmak Yardım?

önemli olan senin istediğindir.
ancak ülke şartlarında taahhüt firmalarından kaçı çok iyi durumda,sadece birkaçı
fikrim girişimci olacaksan ve elektroniğe ilgin varsa ;
bu alanda yoğunlaş. ilk olarak teknokentte birkaç arkadaşınla arge firması kurarsın veya risk almam diyorsan notlarını üst sevelerde tut, kpds,toefl,üds,ales... sınavlarında iyi sonuç al savunma sanayinde (tai,aselsan,havelsan,roketsan) ya da tübitakta tatmin edici ücretlere hemde gerçek manada mühendislik yaparak çalışırsın.

Sonra varsın paralar gitsin paralar sen uzat
ayağını bak kyfine
en güzel kısmı da burası işe gel diyen olmaz istediğin zaman gel istediğin zaman git
HEEEYYYY HEEYYYYYY var mı başka keyif :)

@ulanay
yorumlar için teşekkürler motive edici bir yazıydı ;)
@samurayy43
yorumun için teşekkürler , elektronikle daha ilgili gibiyim karar vermeye ; ne istediğimi keşfetmeye çalışıyorum.

sağolunnnnnnnnnnn fikirler için

Son düzenleme:
bence de sadece teorik bilgi ile yetinme işin inceliklerini öğren. yapmasan bile yapanların yanında dur. bu sayede aklına kazınır.

arkadaşlar şunu bilimelisinzi..
mühendis olmak kendınızı okuldan çıktıktan sonra ben muhendisim imza yetkim var artık her yerde iiş bulurum vs. gibi düşünmeyin..
ilk önce temelini öğrenin... bu size öz güven sağlayacaktır..
ali baştakı soruna gelirsek..
bir ev var ve bunu yapacaksın..
işleyiş sırası..
1) keşif yapar ve fiyatta nalaşır vede en az işin toplam bedelinin %30 iş avansı olarak alırsın.
2) elk proje sini çizer ve buna göre uygulamasını yapar yada yaptırırsın
3) elektrik talepini tedeş (yada elektirk idaresi hangisi ise) proje+dilekçe ile başvurusun
4) sayaç bağlantıları heriç tüm kablolama ve de ekipmanları sonlandırmış olman gerekmektedir.

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,984
Son üye
riki35

Yeni konular

Geri