elektrik-elektronik mi elektronik ve haberleşme mi ?

elektronik-haberleşme 6 senedir geleceğin mesleği. Bakalım o gelecek ne zaman gelecek 10 sene sonra mı?

Bir elektronik haberleşmeci olarak elektrik-elektroniği tavsiye ederim.

ama sonuçta bizde kendi alanımıza yönelmiyomuyuz sonradan haberleşme seçicek biri için elektonik haberleşme okuyup alanında uzman olmak daha mantıklı değil mi ??

Ben Elektronik Haberleşme mezunuyum. Okulda Elektronikten de bir yurt dolusu arkadaşım vardı. Derslerin içeriği hemen hemen aynı. Ama Elektronik bölümünde biraz daha iş bulma fırsatın daha fazla. Bu da benim görüşümce yanında haberleşme yazmıyor diye. Soranlar oluyor ne okudun diye. Elektronik Haberleşme diyorum kafaları haberleşmede takılıyor, hiç bilmediğim konularda sorular soruyorlar. Haberleşmeyi insanlar arasındaki iletişimle karıştırabiliyorlar. Biraz daha araştır. Sorun olursa özel mesaj atabilirsin dostum.

elektrik-elektronik iş sahası geniş ve imza yetkisine sahiptir.

Eğer telekomda tanıdığın yoksa bence Elektrik en mantıklısı :D

Ben Elektronik Haberleşme mezunuyum. Okulda Elektronikten de bir yurt dolusu arkadaşım vardı. Derslerin içeriği hemen hemen aynı. Ama Elektronik bölümünde biraz daha iş bulma fırsatın daha fazla. Bu da benim görüşümce yanında haberleşme yazmıyor diye. Soranlar oluyor ne okudun diye. Elektronik Haberleşme diyorum kafaları haberleşmede takılıyor, hiç bilmediğim konularda sorular soruyorlar. Haberleşmeyi insanlar arasındaki iletişimle karıştırabiliyorlar. Biraz daha araştır. Sorun olursa özel mesaj atabilirsin dostum.
Elektronikte mi iş bulma fırsatı fazla bunu neye dayanarak söylüyorsun çok merak ediyorum istersen biraz iş ilanlarını incele herkes elk. müh. arıyor kamuda da durum aynen geçerli bence biraz araştırıp yazalım aksi takdirde genç arkadaşları hayatı boyunca belki de pişman olacağı bir alana yönlendirebiliriz

Hangisinden daha fazla hoşlanıyorsan onu seç.Benim fikrim elektrik tabi.

Elektrik elektronik mühendisliği çok avantajlı , elektronik haberleşme okuyan arkadaşlar Türkiyede bir kaç firmanın tekelinde çalışabiliyorlar.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri