Elektrik İş Güvenliği Malzemeleri

Hayata bağlanmak devam etmek istiyorsak iş güvenliğine dikkat etmemiz gerekiyor
Hayatımız işte geçiyor evde uyuyor

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Hayata bağlanmak devam etmek istiyorsak iş güvenliğine dikkat etmemiz gerekiyor
Hayatımız işte geçiyor evde uyuyor
İş güvenliğini hayatta kalmak için yapmamız gereken, mecbur olduğumuz bir olguymuş gibi düşünmek büyük yanlıştır. İş güvenliğini prensip edinerek, yaşamınızın bir parçası olarak görmeniz gerekir. Bunu böyle görmezseniz iş güvenliği size külfet olur, angarya bir işmiş gibi gelir.
Procter&Gamble Gebze fabrikasında müteahhit firmada 1 yıl kadar iş güvenliği koordinatörü olarak çalıştım. İşçilik ücretleri piyasanın 3-4 katı gibi olmasına rağmen iş güvenliğini eziyetmiş gibi gören bu kültürü edinememiş, olayın önemine vakıf olmayan birçok firma ve çalışan işi yarım bırakıp gitmiş bir kısmıda fabrika güvenliği tarafından karga tulumba dışarı atılmıştır.
İş güvenliğinin önemini bilmiyorsanız, bu zihniyeti kavrayamadıysanız iş güvenliğinde başarılı olamazsınız.
İş güvenliği zoraki olarak yapılmaz, o ruhu yaşamanız bilinç altına yerleştirmeniz gerekir.

İş güvenliği olmazsa
O zaman izolesiz pense kullanalım
kontrol kalemi kullanmayalım
Elimizle elektrik varmı yokmu kontrol edelim
Ben elektriği meslek olarak edinmiş biri olarak aldığımız tedbir ve iş güvenliği kurallarına uymamızın hayatta kalma sebeplerinden biri olarak görüyorum
Istersen 40 yıllık usta ol tedbirsiz olur fazlar arasına girersen seni kırk takla attırır karşı duvara yapıştırır

Saygılar

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri