Eksenlere farklı motor kullanımı

çizgi çizgi gcode çıkarıp satırları çoğaltmanın anlamı yok. arc şeklinde gcode çıkarırsan büyük bir kısmı gider
ayrıca güç kaynağın 4 tane sürücüyü aynı anda full akımda çalıştırma kapasitesi var mı bahsetmemişsin

Evet guc kaynagini unutmusum.12v 15 amper.motorlar 3 tane nema 23 1 tane nema 17.suruculer 3 ampere ayarli.5 ampere kadar destekliyor.arc seklinde gcode cikarmayi arastirayim biraz.artcam ile yapabiliyormuyuz.yeniyim malum.tesekkur ederim

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
Tapatalktan yaziyorum suan.biustad bana yardimci olabilir mi lutfen:(

Ben de acemiyim, aklıma gelen soruları dillendiriyorum.
12 volt zayıf kalıyor olabilir mi? Nema 23 sanırım 45-50 V civarı kaldırabiliyor.
Güç kaynaklarının üzerinde yazan amper değeri ne kadar doğrudur?

Aletle olcum yapip bi bakayim.12 volt yeterli diye biliyorum.ne kadar cok volt o kadar co guc demislerdi ama yinede kontrol edecegim.tesekkur ederim

Nema23 flanş ebatlarını ifade eder. Dolayısıyla Nema23 diye geçen motorların küçüğü var büyüğü var. Ben kendi motorlarımda 24v kullanıyorum. Mutlu mesut yaşıyorlar.

Alt eksenin iki taraf kayış gerginlikleri aynı değilmi?Yine alt destek ve tablaya bağlı tüm civatalar yeterince sıkılımı?

Nema23 flanş ebatlarını ifade eder. Dolayısıyla Nema23 diye geçen motorların küçüğü var büyüğü var. Ben kendi motorlarımda 24v kullanıyorum. Mutlu mesut yaşıyorlar.
3 amper 2.2nm tork olan motorlari kullaniyorum.24 volta gerekirse gecerim.ama once para harcamadan yapmam gerekenleri yapayim diyorum.tesekkur ederim

Alt eksenin iki taraf kayış gerginlikleri aynı değilmi?Yine alt destek ve tablaya bağlı tüm civatalar yeterince sıkılımı?
Alt tablam saglam bir cok yerden montajli fakat kayislari kontrol edeyim gevsemis olabilir.tesekkur ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,388
Kullanıcılar
450,274
Son üye
darnv

Yeni konular

Geri