ekranda görüntü yok

panamak

Üye
slm arkadaslar masaüstü bılgısayarımda power dugmesıne bastıgımda bılgısayar acılıyo ama ekrana goruntu gelmıyo, sımsıyah kalıyo ama ısın enteresan tarafı ekrana elektrık gıdıyo (philips monitörü olanlar bilirler pc acıldıgında yesıl ısık yanar pc kapandıgında sarı)bılgısayarı actıgımda ekran sarı ısıkta kalmaya devam edıyo, her pc nın acılısında gelen ses benım pc de gelmıyo bastakı sıstem dogrulama yazıları falan hıc bsy yok ama bılgısayarda calısıyo ekran kartından suphelenıyorum sizce ne olabılır?bıraz karısık oldu ama yardımcı olursanız cok sevınırım sımdıden tesekkurler...

yardımcı olabılecek bırı yokmu arkadaslar????

İşlemcini kontrol et. Sök yeniden tak. Ramlerin çift ise sırayla söküp birer birer tak. Ekran kartından olduğunu sanmıyorum. İşlemci ya da ram.

tesekkurler dostum sagol denıcem

bilgisayarı çalıştırdığında hoparlörden windows başlatırkenki ses geliyosa ekran kartı sorunlu ama ses gelmiyosa
anakartın yanmış olabilir eğer power supply dandik ise bilgisayarın açlılışında anakarta fazla enerji gelir
bios pilini çıkarıp tekrar tak ramleri çıkarıp tak hala çalışmadı mı anakart yandı demektir

monitör arızasıa benziyor.aynı şekilnde sorunu olan dört tane monitör bende de var.açıp arızasını bulmaya çalışsan uğraşmaya değmez(crt)- monitör).tamirciye verip yaptırsan masrafa değmez.ver hurdacıya gitsin.

ram ve işlemcini kontrol et birde monitör sinyal kablonu bi kontrol et oda sorunlu olabilir yaşadım bu sıkıntıyı ordan biliyorum evdeki köpeğim bir gün monitör kablomu kemirmişdi bilgine

Forum istatistikleri

Konular
128,338
Kullanıcılar
450,178
Son üye
Esat YILDIZ

Yeni konular

Geri