ekran acılıp kapanıyor

öncelikle merhaba değerli meslektaşlarım

hoşgeldiniz ekranı geldıkten sonra ekran bir muddet ritmik sekilde açılıp kapanıyor
bu muddet zamanla biraz arttı ve tahminen bir dakika boyunca açılıp kapandıktan sonra
normal bır şekilde calışmaya devam ediyor

bunun çaresi nedir hiç bu sıkıntıyı yaşayanınız ooldumu?
eğer olduysa nasıl giderdiniz bu tuhaf durumu
ilgilenen arkadaşlarıma şimdiden çok teşekkurler hepinize ıyı çalışmalar

öncelikle merhaba değerli meslektaşlarım

hoşgeldiniz ekranı geldıkten sonra ekran bir muddet ritmik sekilde açılıp kapanıyor
bu muddet zamanla biraz arttı ve tahminen bir dakika boyunca açılıp kapandıktan sonra
normal bır şekilde calışmaya devam ediyor

bunun çaresi nedir hiç bu sıkıntıyı yaşayanınız ooldumu?
eğer olduysa nasıl giderdiniz bu tuhaf durumu
ilgilenen arkadaşlarıma şimdiden çok teşekkurler hepinize ıyı çalışmalar

leptop mu masaustu mu ona gore mantıksal olasıkları anlatıcam?

Masa üstü pc sürekli ilk acılısta hoşgeldınız ekranından sonra bır dakıka kadar acılıp kapanıyor

usb slotlarına bak usb slotlarında arıza varsa kısa devreye yol acar ve pc acılmaz donar yada acılıp kapanabılır
ekran kartın onboard mı harıcı mı eger harıcı ıse ve onboard destegı varsa harıcıyı cıkart ole dene bunlar olası donanımsal sorunlar yazılımsal boyutu ıse ya onarma yada format.. benım ıcın en son caredır format dene bakalım neler cıkacak?

Ekran kablosunun ekran kartına giren soket iğnelerini kontrol etmeni öneririm.Boyutları aynımı içeri girmişise geçiş sağlamaz.

Yüklediğin bir programdan dolayı yapıyor olabilir. Bilgisayarın açılışında bazı gereksiz programları kapatmak için. Başlata msconfig yazın açılışta gereksiz programları kapatın.

eğer ekran kartın hariçi ise anakartın üstüneki birleşik ekran kartına takıp bi denemeni tavsiye ederim o zaman anlaşılır o zamanda olursa başka bi yerden ya yazılım hatası yada donanım

bende geçen gün yeğenimin masaüstü pc sinde aynı sıkıntıyı gördüm ekran kartı,ram,usb girişleri v.s kontrol etmediğim yer kalmadı en son format atmayı denedim düzeldi!sıkıntı neydi bulamadım ama sanırım ya yüklediği programlarda bisi vardı yada işletim sistemi hataya düştü sistemi güvenli modda açabiliyosan açıp yedeklerinizi alabilir veya komple sistemi bir önceki tarihe geri yükleyip deneyebilirsiniz belki sonuç alırsınız.

Benimde başıma geldi ve tek çözümü Windows yazılımını ya onarman gerekiyor ya da format atıp tekrar yüklemen gerekiyor bu sorunu fazla önemsemezsen kendi kendine windows' un devre dışı kalıp tekrar bilgilerine ulaşamayabilirsin. Bir tavsiyem daha var Sistemin doğru çalıştığı bir zamana geri yükleyebilirsen bu da kurtarma olabiliyor. Bir kaç defa başıma geldiği için değişik yöntemler denedim ve hepsi tuttu. Galiba bilgisayara yüklediğim bir programın driverı windoswsun alt yapılandırma programları ile çakışıyor ve ondan oluyor onu daha çözemedim nedeni nedir bilmiyorum.

muhtemelen ekranla masaüstü arasındakı kablodandır.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri