Donek Drag Knife

ramerturk

Profesyonel Üye
Drag Knife for CNC routerDonek Tools

knife-in-router2.jpg

Adamlar normal bir frezede çalışabilecek bıçak yapmışlar. Çalışma mantığını bir türlü anlayamadım bu konuda bilgisi olan varmı?

[video=youtube;XkdeofKdjG4]http://www.youtube.com/watch?v=XkdeofKdjG4[/video]

Pardon kusura bakmayın nerde şaşırdınız anlamadım Sn. Asenyurt kardeşimin dediği gibi reklamcıların kullandığı plotter dediğimiz cihaz aynı şekilde kesim yapıyor lütfen yanlış anlamayın kimseyi kırmak istemedim hatta yazıp yazmamak arasında kaldım çok düşündüm Sn. Asenyurt mesajı üzerine yazım

Hayır giderken değil havada da yön değiştiriyor gibime geldi yoksa giderken yön değiştirmesinde zaten sıkıntı yok. Belki ben dikkat etmedim. Ayrıca adam bu kadar basit bir düzeneğe ne halt yemeye 200-300$ istiyor ki. Alt tarafı bi maket bıçağına bakar o zaman.

o düzeneğin içinde rulmanlar var dönüş sırasında spindle hareket etmiyor biçağa bağlı kısım rulmanların içinde dönüş yapıyor.Benim gözlemime göre....

sürtünme ile değil mi ?? bıçağın açtığı yolla dönüyor. eklentinin içinde dönüşünü sağlayacak bi motor ya da ne bileyim başka bir mekanik bişey olmasına gerek yok zaten spindle boşta döner. ayrıca motor gibi bi düzenek olsa nasıl olacak wireless mi :D

sarhoş tekerlek diyorlardı galiba evet ona benziyor

Bıçağın dokunduğu nokta ,merkezin çok az gerisinde .Halıyle hareket hangi yöne giderse gitsin kesici uç merkeze doğru yön değiştiriyor.Aynı ploterlerin biçakları gibi.Aslında böyle bir düzenek kendi imkanlarımızla yapılabilir sanıyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri