Doğrultucu ve fren balatası

Herkese merhaba ;
Fabrikamızda eski bir makine var palet motoru fren balatalı operatör paleti durdurduğu anda balataya enerji gidiyor ve motor hemen duruyor. Balatada makinenin orjinali olduğu için çok eski ve üzerindeki etiket yok olmuş projedede kaç volt dc veya ac olduğu yazmıyor. Balata geçenlerde yandı ve biz bobinajcıya verdik oda burada ne sarılıysa bizde aynı şekilde sararız dedi. Ben balatanın enerji kablosunu takip ettiğimde doğrultucudan geldiğini gördüm. Doğrultucu 220v ac giriyor 278v dc çıkışı var bu normalmidir? balatayı sardırıp getirdik bağlantısını yaptığımızda bu 278v dc 197v dc ye düştü. Aradan biraz zaman geçti ve balata yine yandı. Sebebi ne olabilir acaba?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Balata sistemi bobinin sarıldığı veya takıldığı armatör. döküm ise o bobin çok sipirli ve DC volt.
Bobinin takıldığı armatör saç lar birleştirilerek yapılmışsa az sipirli ve AC volt la çalışır.
Bobin genelde mekanik zorlamalardan ve fren ayarlarının yanlış yapılışından yanar.
Frenin bir resmini görürsek belki daha fazla yardımcı olabiliriz.
Frenler genelde sistem çalışırken çalışır. sistem çalışmazken çalışmaz.frene enerji gitmez.

220 volt köprü doğrultucudan, yukdeki gerilimi alırsınız. Yıne yandıysa, balata ayarları açıkdır, sentil kullanarak, dört tarafdan eşit şekılde basdırmasını sağlayınız.

doğrultucunun dc volt çıkışına 220 v dc kondansatör bağlasam sorun çözülür mü acaba ?

fren sisteminde elektrik girişine kondanstör bağlarsan fren bırakması gecikir.
fren çalışırken volt ve akım ölç

Balatayı bağladığımızda 197 v dc ölçüyorum balatanın uçlarını sökünce 278v dc oluyor? Akım ölçmedim. doğrultucu kbpc 5010 marka galiba köprü diyot oluyor. Bunun ac girişi 220 vac iken çıkışı 278 dcv oluoyr bu normal bir değer mi?