doğalgaz dönüşümü sonrası kısıkta kapanan ocak gözleri

Arkadaşlar,
Kendim memeleri değiştirdim ama kısık ayarını yapamıyorum. Resimdeki gibi bir sorunum var.
Mekappa marka ocak. Orta delikte gaz ayar vidası yok. Etrafını da resimdeki gibi olduğundan göremiyorum.
:( gazzzzz.jpg
gazzzzz.jpg

Oradaki plastiklerin altında olmasın.Diğer gözlerde var mı?
Ben de ondan şüphelendim. Ama sizin gibi bir bilene danışmak istiyorum. Resimde gördüğünüz gibi, o kırmızı plastikler, o delikten çıkmayacak kadar büyük. O vida plastiklerin altında ise, nasıl ulaşacağım? Ankastreyi sökmem mi gerekecek acaba? Plastikleri zorlamak kırılmalarına sebep olur? Fikrinize değer veriyorum, sizce ne yapmalıyım?
Saygılarımla

Ankastre model, ancak alttan erişilir.
Ben de alttan erişmem gerektiğinden korkuyordum. Ocağın alt bağlantı kelepçelerini söksem, ankastre çıkar sanırım. Sonrasında ankastrenin alt vidalarını söksem, ankastrenin üste yakın olan o kısmına ulaşmam zor olur mu acaba? Sizin tavsiyeniz ne yönde olur acaba?
Saygılarımla

Ben de alttan erişmem gerektiğinden korkuyordum. Ocağın alt bağlantı kelepçelerini söksem, ankastre çıkar sanırım. Sonrasında ankastrenin alt vidalarını söksem, ankastrenin üste yakın olan o kısmına ulaşmam zor olur mu acaba? Sizin tavsiyeniz ne yönde olur acaba?
Saygılarımla
Başka türlü mümkün değil!

bunun servisi yok mu? niye onlara ayarlatmıyorsun? onun doğal gaza uyumlu olduğndan emin misin?
en gıcık şey o ocaklar bulaşma bence ben bulaşmam.

Gaz çıkışı ayar vidası genelde ayar düğmesinin altında ince bir düz tornavida ile erişebileceğiniz yerlerde bulunur. Düğmeleri çekerek dikkatli bir şekilde çıkartıp, alt kısmındaki yeri inceleyiniz. Ya ayar mili dibinde yada ayar mili haricinde bir delik içerisinde ışıkla bakarsanız daha net görebilirsiniz. Bu tarz ayar vidaları heleki büyük ocaklarda kolay kolay, ocak içerisinden müdahale edilecek şekilde konumlandırılmazlar. Zira teknik servis ufak bir gaz ayarı için komple ocağı sökmek zorunda kalır ki buda zaman ve emek kaybıdır.

Forum istatistikleri

Konular
128,579
Kullanıcılar
450,584
Son üye
hakko75
Geri