doğal gaz kazanı arıza lambası

saltukakar

Üye
sayın meslekdaşlarım doğal gaz arıza lambasını tam yakınından gören bir fotosel koymayı düşünüyorum bunuda bir aparatla veya yayla arıza düğmesine basıp kazanı normal çalısır hale getirmeye engel olmayacak şekilde tasarılıyorum amacım kazan arıza verdği zaman uzak noktadan ısıklı ikazla görmek yorumlarınızı bekliyorum

Küçük kapasiteli mazot veya fuel oilli brülörlerın kontrol rölesi ve fotoselını kullanbılırsınız. Arıza anında, sız resetirsiniz. sinyal cıkısı vardır. sınyalını söndürüsünüz. Brülörler kullanımdan kalkdıgı için, ucuza bulabilirsiniz. Fakat, her doğal kazanında, arıza anında harıce cıkıs yapacak bır kontak olması gerekir. Bunu kullanabilirsiniz. Kazanın servisi ile bir görüşmenizi öneririm.
İyi çalısmalar..

doğal gaz reset buton lambasından 2 uç çıkardım kazan arızaya girince 60 volt gösteriyor buna 60 volta çalısan röle yada lamba koyarsam lambanın diğer ucuna fotosel gözünü koyarım yada ledlerden kaç tane koymalıyımki az akım çekip çok ısık vermeli???

doğal gaz reset buton lambasından 2 uç çıkardım kazan arızaya girince 60 volt gösteriyor buna 60 volta çalısan röle yada lamba koyarsam lambanın diğer ucuna fotosel gözünü koyarım yada ledlerden kaç tane koymalıyımki az akım çekip çok ısık vermeli???

Sayın saltuklar;
Neden ısrarla fotosel koymak istiyorsunuz ki? Zaten 60 voltluk çıkış almışsınız , bu gerilimi kullanabilirsiniz. Örneğin bir röle çektirebilirsiniz.60 voltu lambaya bağla, ışığı fotosele göster, fotoselle transistör sür, transistörle röle süre..... bunlara gerek yok ki.

ilk yaptğım arıza lambasının tam karsısına fotosel koymaktı onuda fotosel röleye bağladım ama arıza lambasının ısığı az oldğundan çalısmadı sonra brulörü söktüm arıza lambasından iki uç çıkardım lehimleyerek kazana arıza verdirdim çakmak kablosunu çıkararak kazan arızaya girince çıkardğım kablolardan 60 volt ölçtüm sonra ona sinyal lambası bağladım ama voltaj az geldğinden lamba yanmadı elimdeki fotoseli değerlendireyim dedim ama röle koysam ne tür röle olru 60 voltta çalısan nette aradım bulamadım

sevgili arkadaş kullandığın brülör beyninin markasını yaz sana yardımcı olalım ben 60 voltla çalışacak lamba görmedim şimdiye kadar. sen lambanın kaç volt olduğunu söküp görebiliyormusun. sen lambnaın voltajına bak. bide beynin markasını yazıver. arıza lambasının karşısına fotosel koyup orada kontak çektişrmek çok acayip bir sistem olur

arızaya sebep olan neden ortadan kalkmadan arızayı giderme düğmesine basmamak gerekir,tehlikeli olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri