dikiş kaynak makinaları

selamlar...

ben elektrik-elektronik müh. ambalaj sektöründe çalışmaktayım.kontrol kalemi sitesinden mesajlarınızı gördüm.benim hayata gecirdiğim bir projem.statik jeneratör hariç bu makinelerin otomasyonunu yaptım.yüksek voltaj toz boyama kartı ve kaskat bobin tasarımları yaptım.bahsetiğniz makineleride biliyorum.soudronic canman,fael gibi bir çok makine gördüm çalışma şekilllerini inceledim.dikiş kaynağı yapan statik jenaratör projemede başladım.1 ay sonunda bitecek.umar makine için istanbuldaki bir üniversite hocasının statik jenaratörünüde gördüm.pic serisi 18f452 işlemci ile yapılmış sade basit bir kart.bazılarıda piyasadaki inverterleri kullanarak yapmaya çalışmışlar.soudronikteki cihaz FPGA -spartan 3 kartı ile tasarlanmış.caman lerdeki ise altere max cpld si kullanılmış...benim tsarladığım cihazda 32bit çok sağlam bir işlemci var.hmi (ekran) la haberleşme özelliği sayesinde plc lerlede kolayca haberleşiyor.ilk yaptığım makine dakikada 500 kutu hızda çalışabiliyordu.ancak statik jeneratörü yurt dışından hazır almışdık onun dikiş hızı yetmediği için 400 kutu/dak hızını gecemedik.bizdeki soudronik te zaten 400 max .çalışıyor.onunda üzerinde endüstriyel pc var...
bu konularda problemler olursa yardımcı olabilirim...

ismail yılmaz /bursa.

0542 450 25 86

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
selamlar...

ben elektrik-elektronik müh. ambalaj sektöründe çalışmaktayım.kontrol kalemi sitesinden mesajlarınızı gördüm.benim hayata gecirdiğim bir projem.statik jeneratör hariç bu makinelerin otomasyonunu yaptım.yüksek voltaj toz boyama kartı ve kaskat bobin tasarımları yaptım.bahsetiğniz makineleride biliyorum.soudronic canman,fael gibi bir çok makine gördüm çalışma şekilllerini inceledim.dikiş kaynağı yapan statik jenaratör projemede başladım.1 ay sonunda bitecek.umar makine için istanbuldaki bir üniversite hocasının statik jenaratörünüde gördüm.pic serisi 18f452 işlemci ile yapılmış sade basit bir kart.bazılarıda piyasadaki inverterleri kullanarak yapmaya çalışmışlar.soudronikteki cihaz FPGA -spartan 3 kartı ile tasarlanmış.caman lerdeki ise altere max cpld si kullanılmış...benim tsarladığım cihazda 32bit çok sağlam bir işlemci var.hmi (ekran) la haberleşme özelliği sayesinde plc lerlede kolayca haberleşiyor.ilk yaptığım makine dakikada 500 kutu hızda çalışabiliyordu.ancak statik jeneratörü yurt dışından hazır almışdık onun dikiş hızı yetmediği için 400 kutu/dak hızını gecemedik.bizdeki soudronik te zaten 400 max .çalışıyor.onunda üzerinde endüstriyel pc var...
bu konularda problemler olursa yardımcı olabilirim...

ismail yılmaz /bursa.

0542 450 25 86

Bahsettiğiniz punta makınasının thrıstörle kontrol edildiğni söylüyorsunuz. Muhtemelen, DC akımla calısıyor. Yanı sıstemde güçlü kondansatörlerde var dıye düşünüorum. Bu durumda şebekeden reaktif çekmeyecek, terıne göre harmonuk problemıde cıkacakdır. Bırde, bu yönden ıncelermisiniz..

eski sistemlerde bildiğimiz bir jeneratör ve tristör vardı.yeni nesil cihazlarda da (bunların adı statik jeneratördür) igbt gurubu var.3 faz filtrelenir(emı filtre) doğrultulur (560 vdc)400vdc 4700uF lık kondansaörlerle tekrar filtrelenir igbt lere gider tetiklenir trafoya girer.trafo çıkışında kısadevre dikiş kaynağı yapılır.akım 4200 A gerilim 5-15 vac dir...6 adet makine var bizde kompanzasyonda hiçbir sorun yok...

reaktif güç kontrol üniteleri bir kontaktör çektiği anda çekmez belli süre içerisinde girdiği için senin çok hassas bir ünite sistemi kullanman gerekir

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri