dik kademeli pompa

elimizde dik kademeli pompa var sürtme yapıyor motor kısmı halledildi pompa yataklamasında sorun var gibi sadece alt bronz yatak kalıyor aşınmışsa sürtme yaparmı pompa standart... tip.. skmv40/3 ayrıca alt yatağı pompayı dağıtmadan değişebilirmiyiz pompa çalışırken motorla bağlandığı yerde sanki salgılı dönüyor mil ve fanlarda bisorun yok gibi pompalar üç adet hepsinde bu sorun başlamış pompalar yaklaşık 5 yıllık pompa mili motor tarafından yataklanıyor​

Sürtünme ve ses problemleri 2 farklı şekilde açıklanabilir.
1) Sistem stabilitesinin düzgün olmaması ve pompa ile tahrik bölümü arasındaki eksen kaçıklığıdır.
2) Sizinde beliritmiş olduğunuz gibi yatak aşınmasıdır.
En çok karşılaşılan problem herhangi bir tamir Bakım işleminden sonra yaşanan ve 1. maddede bahsedilen problemdir.

Saygılarımla.
Yaşar USTA

merhaba usta yaşar pompa herhangi bir işlem yapılmadı demontaj yok sizce bronz yatak olabilirmi iyi çalışmalar

standart iyi bir pompadır ben bunlardan toplamıştım
sürtme en altında milin eksenda sabit dnmesi için bronz yatak var ondan yapar lakin !
milide yemiş olabilir birda eksen kayması yaptığı için yaylı grafit salmastra su kaçırabilir biliyorsan 5 yıl olmuş kople bakıma al pompayı pompa toplamadın ise servisine gönder
dik pompalar biraz hassas oluyor

evet aynen doğrudur pompa mili iyii fakat alt yatak aşinmiş mil içerisine çok bol geçiyor yatak bronz olduğuna eminmisin sanki sarı yumuşak bi malzeme

ben servisinden aldım tam emin değilim ama bronz olması gerekirki çabuk aşınmasın

Forum istatistikleri

Konular
128,215
Kullanıcılar
449,996
Son üye
Serhan10

Yeni konular

Geri